Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Blog Yazarak Para Kazanmak
Yazkazan Kayıt Ol

Yazı yazarak para kazanmak, sanıldığının aksine öyle zor bir durum değil. Bunun en somut örneği ise blog yazarak para kazananların var olduğu. Eğer siz de blog yazarak nasıl para kazanılır, merak ediyorsanız, yazıyı okumaya devam edin. İşte size blog yazarak para kazanmak 2019, ne kadar mümkünmüş ispatı. 

Blog Yazarak Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Blog yazma konusunda birçok insanın bildiği bir yanlış var. O da teknik bilginin gerektiği. Aksine blog yazarak para kazanma yolları arasında teknik bilginizin olmasına gerek yok. Tabi ki öyle oturduğunuz yerden para kazanmanız söz konusu değil, ancak işinizi iyi yaparsanız, blog yazarak para kazanmak mümkün mü sorunuzun cevabını alabilirsiniz. Blog yazarak para kazanmak istiyorum diyenler, ilk başta bir blog konusu belirlemeliler. Bu konu belirleme işi biraz ilgi alanlarına giriyor. 

Yani ilgi alanınız neyse ona yönelik blog yazmanız size artı değer katacaktır. Aynı zamanda kısa bir sürede ciddi paralar kazanmanızın yollarını açacaktır. Peki blog yazarak para kazanma nasıl oluyor. Dediğimiz gibi ilk önce kuracağınız blogun konusunu belirlemeniz gerekiyor.

Blog Yazarak Para Kazanılır Mı?

Evet. Aslında blog açma niyetinde olan herkesin sorduğu sorudur bu. Blog yazarak para kazanılır mı? Para kazananlar varsa eğer sizler de kazanabilirsiniz demektir. Blogunuzun konusunu belirledikten sonra yapmanız gereken ikinci şey, blogunuza uyuşacak bir logo belirlemek. Bu logo sizin dijital ortamdaki yüzünüz olacağı için bu adımı atlamamalısınız. Eğer Türkiye'de blog yazarak para kazanmak istiyorsanız bu bahsettiğimiz iki adımı mutlaka gerçekleştirmelisiniz.

Blog Yazarak Ne Kadar Kazanılır?

Blog yazıp para kazanmanın üçüncü adımı, içerik üretmek olacak. Ancak bunun için logoyla blog sitenizin temasının tamamlanması gerekiyor. Dilerseniz küçük bir miktar ödeyerek sitenize uyumlu olacak bir tema bulabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar sade bir tema kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu basit işlemleri geçtikten sonra yapacağınız, içerik üretmek olacak. Yani blogunuzun içerik teması neyse ona yönelik yazılar yazmalısınız. Peki blog yazarak ne kadar para kazanılır? Aslında çalışmanıza bağlı olacak. İyi çalışırsanız aylık, 20 bin TL kazanmanız hiçte zor olmayacak. 

Eksikleriniz Varsa Tamamlayın

Blog yazmak sanıldığı gibi zor bir iş değilidir. Aksine eğer gerçekten alışırsanız, zaman içerisinde işinizden keyif alacaksınız. Nitekim bir memur gibi sabah işe gitme gibi bir zorunluluğunuz olmayacak. Kazandığınız para, onların kazandığından çok daha fazla olacak. Bu hiçte hayal değil. Blog yazarak para nasıl kazanılır sorularını geçtikten sonra şimdi biraz detaylandıralım konuyu.

Blogunuzu açtınız. Konu, tema, logo ve içerikleriniz hazır. Paylaşmak için beklemeyin, paylaşın. Ama ondan önce blogunuzdaki eksikleri gözden geçirin. Zamanla karşılaşacağınız eksikleri tamamlamaya çalışın. Gerek görürseniz blog yazarak para kazanmak google üzerinden çeşitli araştırmalar yapın. Kısacası tepeden tırnağa blogunuzu beslemeye çalışın.

Blog Yazarak Para Kazanma Hakkında Yorumlar

Blog yazarak para kazanmak iler ilgili gerçekten hayal edemeyeceğiniz kadar yorum var. Örneğin blog yazarak para kazanmak yorumlar diye arama motorundan arama yaparsanız karşınıza çok fazla yorum çıkacaktır. Blog yazarak para kazanmak ekşi sözlükten konuyla ilgili yapılan bağımsız yorumları görebilirsiniz. Site blog yazarak para kazanmak ile ilgili bu kadar çok yorumun olması sizin için bir avantaj. 

Blog yazarak para kazanmak ekşi sözlükte yapılan yorumlardan baktığınızda ciddi anlamda kazananları görebilirsiniz. Aynı şekilde bu sitelerde çok sayıda olumsuz yorumun olduğunu, bunun mümkün olmadığını belirtenler var. Fakat siz onlara değil, kendinize bakmalısınız. Ayrıca blog yazarak ciddi anlamda para kazanan sayısız insan var. Onları örnek alabilirsiniz.

Blogunuzdan Para Kazanma Yöntemleri

Blog yazmak, yazı yazarak para kazanmanın en keyifli yollarından biridir. Bunun için elbette belli bir çalışma yapmanız gerekir. Ayrıca blog yazarak para kazanmanın sadece Google Adsense reklamları üzerinden olmadığınızı bilmenizde fayda var. Eğer blogunuz belli bir kitleye ulaşırsa, reklam verenler sizinle iletişime geçecektir. 

1. Adım

Blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız, mutlaka içerik üretin. İçeriklerinizin kaliteli olmasına özen gösterin. Belli bir okunmaya ulaştığınız zaman, blogunuzun konusuyla ilgili olarak reklam veren firmalarla iletişime geçin. Onlarda reklam verebileceğinizi söyleyin. Blog sayfanıza alacağınız bu reklamlar sayesinde ciddi anlamda paralar kazanabilirsiniz.

2. Adım

Kendinizi blogget çevrelerinde tanıtın. Herkes sizi bilsin. Ama bunun için önce kaliteli içerikler üretmeye dikkat etmelisiniz. Öyle kaliteli içerikler üretmelisiniz ki tanınan blogger arkadaşlarınız kendi blog sitelerinde sizin tanıtımınızı yapsınlar.

3. Adım

Sosyal medyayla olabildiği kadar içli dışlı olun. Bu size ve blogunuza dijital ortamda artı katacaktır. Hiç tahmin etmeyeceğiniz kadar ziyaretçi sayısına buradan ulaşabilirsiniz. 

4. Adım

Gerekirse reklam verin. Bloglar için reklam vermek olmazsa olmaz değildir fakat tanıtım için gereklidir. Bunun için küçük çaplı reklamlarla başlayarak blogunuzu tanıtmaya başlayabilirsiniz. Bunun için blogunuzun içerik sayısının belli bir seviyeye gelmesini beklemeniz daha doğru olacaktır. Kısacası reklamı, blogunuzu rayına oturttuktan sonra yapın.

5. Adım 

Seo kurallarına dikkat edin. Eğer para kazanmak istiyorsanız bu konuda oldukça dikkat etmeniz gerekiyor. Seo kurallarına uyduğunuz taktirde, blog sayfanız arama motorlarında hızla yukarıya doğru tırmanacaktır. Bu da para kazanmanız için en iyi yoldur. 

Blog yazmak, diğer yazı yazarak para kazanma yollarından çok daha farklıdır. Emek istediği için üzerinde kafa yormalısınız. Ama bir süre bütün yazı yazma yollarından çok daha heyecanlı ve eğlenceli olduğunu göreceksiniz. 

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 7 )

Ersin

Gerçekten Çok yararlı bilgiler

Meral K.

bende yazmak istiyorum nasıl yapabılırım

Anar H.

Zaman ve deyer. Eger zamanını iyi deyerlendire bilirsen hem yorulmazsın, hem gördüyün işlərdən zevk ala bilirsin. Zamanını sevdiyin işlere sarf edersen uğurların bol ola bilir. İnsanlar için zaman çok deyerlidir. Boşu boşuna zaman kayb etmek olmaz. Zamanı Deyerlendirmek ve pes etmemek gerekir

Burcu

Iyi günler. Ben de blog yazmak istiyorum. Nasil yapabilirim. Yardımcı olurmusunuz.

Kübra A.

Merhaba kayıt olduktan sonra nereden makale yazılıyor? Mobil uygulamadan giriş yaptığım için mi göremiyorum ?

Ayşe

Kitaplara sevgimizin azaldığını bilmiyoruz ve kitapların bizlere küstüğünün farkında deyiliz

Gülden

Makalede yazım yanlışları mevcut. Ben tesadüfen iki yerde gördüm ama dikkatle okunursa daha fazla çıkabilir. Bilgilerinize...

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol