Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Haftaiçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Evde Makale Yazarlığı
Yazkazan Kayıt Ol

Freelance (serbest çalışma) iş modeline evde makale yazarlığı da eklendi. Evinizde oturarak internetten web sitelerine içerik üreterek para kazanıyorsunuz. Boş vakitlerinizi değerlendirerek, daha da önemlisi bilginizi para çevirerek bu işi yapıyorsunuz. Evde makale yazarlığı hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Evde Makale Yazarlığı

Tüketicilerin birçok işlerini, alışverişlerini internet üzerinden yapmaları, firmaların, işletmelerin web sayfalarına önem vermelerini zorunlu kılıyor. Özellikle arama motorları web siteleri için özgün, kaliteli ve güncel içerikleri mecbur tutuyor. Rekabet ortamında ayakta kalabilmek, ilk sayfada görünür olmak isteyen web siteleri içerik üreten yazarlarla anlaşıyorlar.

Yazarların, web siteleri için içerik üretmesiyle birlikte makale yazarlığı sektörü doğmuş oluyor. Sektörün en güzel avantajı isteyen herkesin evde makale yazarlığı yapabilmesidir. Makale yazarlığı kapısı yazmayı, araştırmayı, kendini geliştirmeyi seven, kelimelerle, dilbilgisiyle arası iyi olan herkese açıktır.

Evde makale yazarlığı kolay gibi görünebilir. Biraz bilgisayar bilgisi olan, az-çok klavyede yazı yazabilen herkes bu işi yapabileceğini zanneder. Çoğu kişi de sektöre adım attığında hiç ummadığı gibi olduğunu görür. İş her ne kadar kolay gibi görünse de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususları şöyle sıralayabiliriz;

- Makale SEO uyumlu özelliğine göre yazılmalıdır. Yani belirli sayıda anahtar kelime içermelidir. Bu anahtar doğru şekilde kullanılmalıdır. Ayrı makale istenen kelime sayısınca yazılmalıdır.

- İçerik oluştururken kopya içeriklerden uzak durulmalıdır. Bilgiler aynı olabilir. Fakat ifade ve aktarma özgün olmalıdır.

- Cümleler sade, anlaşılır, hedef kitleye hitap edecek şekilde kurulmalıdır. Cümleleri kurarken dilbilgisi, imla kurallarına dikkat etmelisiniz.

- Makaleleri yazmada serbest zaman dilimi uygulansa da, her makalenin belirli bir yazım zamanı vardır.

Evde Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Evde makale yazarlığı yapabilmeniz için öncelikli olarak internet ve iyi bir bilgisayara ihtiyacınız bulunuyor. Bununla birlikte boş zamanınızın da olması gerekiyor. Kendinizi hazır hissettiğinizde evde makale yazarlığı yapabilmek için önünüzde 3 yol bulunuyor.

1- Akademik kariyeriniz varsa, makale yazarlığı sektöründe kendinizi kanıtlamışsanız blog sayfası oluşturabilirsiniz. Kendi blogunuzda makaleler yazarak, satabilirsiniz. Kısaca müşterinizi kendiniz buluyorsunuz.

2- Freelance platformlarına kayıt oluyorsunuz. Bu platformlar yazarlar ile işverenleri buluşturuyorlar. Siz iş ilanı oluşturuyorsunuz. İlanınıza göre müşteri bekliyorsunuz.

3- Makale yazarlığı sitelerinden birine kayıt oluyorsunuz. Bu siteler işverenlerle anlaşarak yazarlarına iş imkanı sunuyor. Siz iş ilanı oluşturmuyorsunuz. Sitede size sunulan işler arasından istediğinizi seçip, yazıyorsunuz.

Makale Yazarlığı Sitesi Yazkazan.net

Yazkazan.net 2007 yılından beri evde makale yazarlığı yapmak isteyenlerin hayallerini gerçekleştiriyor. Özellikle sektörde deneyim sahibi olmayan yazarların gelişimlerine olumlu katkı sağlıyor. Yazarlık e-kitap eğitim setiyle, uzman yazar danışmanlığıyla, örnek link ve makalelerle yazarlar kendilerini kısa sürede geliştirebiliyorlar.

Siteye sürekli yeni işler eklendiği için yazarlar zamanlarını çok iyi ayarlayabiliyorlar. Günlük işlerinden geri kalmadan, boş vakitlerini çok iyi değerlendirerek kazanç sağlıyorlar. Evde makale yazarlığı yaparak, yazar kadrosuna katılmak istiyorsanız kısa süreliğine, kısıtlı sayıda açılan yazarlık alımına başvurabilirsiniz.  

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol