Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Haber İçeriği Nasıl Oluşturulur?
Yazkazan Kayıt Ol

Haber içerikleri diğer içeriklere göre biraz daha farklı konsepte sahiptir. Haber içeriği oluştururken öncelikle başlık ile işe başlanması gerekmektedir. Başlığı dikkat çekici şekilde merak uyandıracak bir kalıpta oluşturmalısınız. Örneğin moda blogu tanıtımı için şu şekilde bir başlık oluşturabilirsiniz.

Moda’nın Hiç Bilinmeyen Sırları Ortaya Çıktı!

Haber içeriğinde bir ürün veya hizmetin tanıtımı yapılacak ise bu durumu okuyucuya fark ettirmemeniz gerekmektedir. Tarafsız bir anlatım dili ile sizde okuyucu tarafındaymış gibi bir anlatım yer almalıdır. 1-2 örnek cümle ile durumu açıklayalım.

Son zamanlarda attığı adımlar ile Finans sektöründe dikkatleri üzerinde toplayan A firması, kullanıcılarından aldığı geri dönüşümler ile doğru bir strateji uyguladığını gözler önüne seriyor.

Haber içeriği oluştururkende mutlaka kelime sayısına göre alt başlıklar oluşturmanız makalenizi daha hızlı yazmanızı sağlayacaktır.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 5 )

İ̇brahim Ö.

Kısa ve öz bir açıklama. Teşekkürler.

Hediye B.

Merhablar,seçtiğimiz konu hakkında yazmaya başlarken üst kutucukta verilmiş bir başlık oluyor bu durumda kendimiz bir başlık oluşturmuyor muyuz,site mi başlığı vermiş oluyor?Aydınlatırsanız sevinirim.

Yazkazan.net

Merhaba Hediye hanım, aynen dediğiniz şekilde olmaktadır. Eğer işin başlığı hazır ise bir başlık üretmenize gerek yoktur.

Sultan T.

bu şekilde yazılan makaleler detaylı haber kategorisine girmez mi.

Yazkazan.net

Haber işleride kendi içerisinde kategorilere ayrılmaktadır. Finans, Eğitim, Spor vb.. Bundan dolayı sistemde bulunan iş kategorilerinin içerisinde yer alır. İş detayında ise haber yazısı olup olmadığı belirtilmektedir.

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol