Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Haftaiçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

İçerik Yazarı
Yazkazan Kayıt Ol

İçerik yazarı olmak çoğu insanın hayalindeki şeydir. Bu işi yapanların büyük bir kısmının ilginç ve özenilecek bir yaşamı vardır; çünkü içerik yazarları istediği yerden çalışmakta serbesttir. İçerik yazarı mesleği eğlenceli olsa de kendi içerisinde zorlukları vardır. İçerik yazarlarının iyi yazı yazmak dışında bilmesi ve geliştirmesi gereken birçok becerisi bulunmaktadır.

Değişik Yazım Tarzları Ve Karakterlerine Uyum Sağlamak

İçerik yazarları değişik yazım şekilleri hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Mesela haber niteliğindeki yazılar kısa ve formal bir dilde yazılan, yazının önemli ögelerinin ilk olarak verilmesini gerektiren yazılardır. Bloglar ise yazılan blogun kendine has içeriği etrafında kalan, günlük dilde anlatım içeren, öznel yazılardır. 

Yazım Öncesi Çalışma Yapmak

İçerik yazımı dönemi yazım öncesi çalışma ile başlar. Araştırma döneminde ilk başta hedef kitle belirlenmelidir. Okuyucularını iyi tanıyan bir yazar onların istediği konuyu yazarak başarıya giden yolda diğer yazarların önüne geçer. Arama motoru algoritmaları dinamiktir. Bu yüzden yazarların takip etmesi ve düzenlemeleri yapması gerekmektedir. İstediği içeriğe erişmek isteyen bir okuyucu arama motorlarını kullanarak anahtar kelime araştırması yapar. 

Orijinal İçerik Üretme 

Altında adınızın yazdığı her yazı orijinal olmalıdır. Bu şekilde güvenilirlik zarar görmez. Her yazar kendine has yaklaşımı ve bakış açısını ortaya koymalı, seçilen konu hakında kendine özgü ışığını tutmalıdır. Bunun yanında kopyalanmış içerik Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) için kötü kabul edilmektedir. İçerik yazarı, metnini internette yer alan “kopya kontrolü” programları ile kontrolünü yaptıktan sonra yayıma sunmalıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu

İçerik yazarı, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) konusunda kendini geliştirerek yazdığı içeriğin daha çok kullanıcıya ulaşımını sağlamalıdır.

İçerik yazma fırsatlarına erişmek

İçerik yazma olanaklarını oluşturmak için yukarıda bahsedilen niteliklere sahip olduğunuzu ispatlamanız ve içerik sağlayıcılara ulaşmanız gerekir.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol