Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Haftaiçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

İçerik Yazarları
Yazkazan Kayıt Ol

İşsizliğin artmasıyla birlikte hepimiz bir ek gelir arayışına giriyoruz. Hatta işsizlik dönemimizde, bilgisayar üzerinden yapabileceğimiz bir iş arayışına giriyoruz. Bu iş online oluyor genelde. Bu aşamada karşımıza içerik yazarlığı iş olanağı çıkmaktadır. İçerik yazarlığını sadece işsiz kalanlar da tercih etmemektedir. Aynı zamanda çalışan, belli bir geliri olan ve ek gelir elde etmek isteyenler de tercih edebilmektedir. Hatta öğrenciyken bile bu iş kolayca yapılabilmektedir.

İçerik Yazarlığı Nedir?

Web pazarlama kampanyaları ile ilgili olan, online yazım biçimidir. Yazma biçimi, yada yazarlık biçimidir diyebiliriz. Sizden, arama motoru optimizasyonuna uygun bir metin beklenmektedir. Siz bu metinden yazdığınız metin kadar telif alırsınız. Bu teliflerde sizin, yazdığınız her yazı başına verilen bir ücrettir.

Genellikle içerik yazarları, yazı başına ücret alırlar. Ve yazı başına kazandıkları parayla ilgili olarak aylık yada günlük yada haftalık ödeme alabilirler. Bu çalıştığınız şirkete bağlı olarak gerçekleşir. Bu şirketlerden biri ise yazkazan.net sitesidir. Oldukça güvenilir ve içerik yazarlığı konusunda birçok üyeye sahip bir şirket konumundadır. Üye sayısının fazla olması ve talebin her geçen gün artması, güvenilirliğinden kaynaklanmaktadır. 

Bu İşi Nasıl Öğrenebiliriz?

İçerik yazarlığı konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, öncelikle hangi kategoride yazacağınıza karar verin. Bu süreçte aynı zamanda okumaktan, araştırmaktan zevk aldığınız konularla alakalı bir kategori belirleyin. Kategoriyi belirledikten sonra, internetten seo uyumlu makale nasıl yazılır gibi bir araştırma yapın. Bu araştırma sürecinde, seo uyumlu içerik yazma olayını öğrenebilirsiniz.

Dil bilgisi kurallarını da bu süreçte öğrenmeniz gerekir. Bu konuları detaylı bir şekilde öğrenmeniz gerekiyor. Aslında içerik yazarları, gün geçtikçe kendilerini geliştirirler. Kendinizi geliştirdikçe daha iyi yazılar ortaya çıkaracak ve daha çok kazanabileceksiniz. Hatta bu işi tam zamanlı olarak yapabilme seviyesine bile erişebileceksiniz. Evden, sadece içerik yazarlığı yaparak kendi hayatınızı idame ettirebilirsiniz. Bunun için gelişime dikkat çekmeniz, araştırma ve okuma yoluna gitmelisiniz. Bunun sonucunda büyük başarılar elde edebilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol