Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

İçerik Yazarlığı Nasıl Yapılır?
Yazkazan Kayıt Ol

Online platformda yazarlık hayali kuranlar için içerik yazarlığı nasıl yapılır gündemi meşgul eden konulardan biridir. İçerik yazarlığının cazip ve kazandıran bir iş kolu olmasının bunda büyük payı bulunuyor. Her kesimden ve yaştan kişinin yapabilecek bir iş olması, büyük bir talep oluşmasını sağlıyor. Siz de içerik yazarı olarak sektörde yer almak istiyorsanız bu yazımız ilginizi çekecektir.

İçerik Yazarlığı Nasıl Yapılır?

İçerik yazarlığı, freelance (serbest çalışma) yapılabilen bir iş koludur. Herhangi bir fiziki ortama veya mesai saatlerine bağlı kalmadan içerik üretiyorsunuz. İş kolunun herkese açık olması içerik yazarlığı nasıl yapılır araştırmasını da birlikte getiriyor.

Öncelikli olarak içerik yazarlığı herkese açık olmakla birlikte, belirli kuralları bulunuyor. Bu işten tatmin edici kazanç sağlamak istiyorsanız zamanınızın çoğunu bilgisayarın başında geçirmek zorundasınız. Branşınız veya uzmanlık alanınız ne olursa olsun, ürettiğiniz içerikler, internetteki bilgilerden farklı olmalıdır. Bunun bilincine vararak, içerik yazarlığını nasıl yapabileceğinizi anlatalım.

İçerik Yazarlığı Yapma Yolları

İçerik yazarlığı online olarak yapılan bir iştir. Genellikle, müşterilerle fiziki olarak karşılaşmıyorsunuz. Bu nedenle içerik yazarlığı nasıl yapılır ile birlikte nerede yapıldığı da önemlidir. İçerik yazarlığını 3 şekilde yapabilirsiniz.

1- Blog sayfası oluşturarak; Kendinize güveniyorsanız, kısa sürede kazanç sağlama sorununuz bulunmuyorsa, kendinize bir blog sayfası oluşturabilirsiniz. Bloğunuzda ne yazdığınızın bir önemi bulunmuyor. Mutlaka, diğer bloglardan farklı yazmak zorunda değilsiniz. Önemli olan yazdığınız konunun okuyucunun/müşterinin ilgisini çekmesidir.

Blog sayfasından içerik üreterek satmak zaman isteyen bir iştir. Çünkü, yeni bir açılan blogla kimse ilk zamanlar iş yapmak istemez. Öncelikle müşterilerin güvenini kazanıp, kendinizi ispatlamanız gerekiyor.

2-Freelance platformlarında iş ilanı oluşturarak; İnternet dünyasında yazarlarla müşterileri buluşturan siteler bulunuyor. Bu siteler, yazarlardan komisyon alarak çalışıyorlar. Bu sitelerden birinde kayı oluşturuyorsunuz. Hangi alanda/branşta içerik ürettiğiniz konusunda iş ilanı oluşturuyorsunuz. İçerik kalitenize ve çevrenize bağlı olarak müşteri talebi oluşuyor.

Freelance platformlarında birçok yazar kayıtlı olduğu için bir rekabet ortamı bulunuyor. Müşteriyi çekmek için rakiplerinizin daima bir adım önünde olmanız gerekiyor.

3- İçerik yazarlığı sitesine kayıt olarak; İçerik yazarlığı siteleri, müşterilerle kendileri anlaşıyorlar. Siz, bu sitelerden birine kayıt olarak, mevcut işlerden yazıyorsunuz. Yani, müşteri beklemekle, iş ilanı oluşturmakla uğraşmıyorsunuz. Diğer yöntemlere göre bu seçenekte gelir düşük gibi görünebilir. Fakat, bekleyerek geçirdiğiniz zamanı yazarak değerlendirdiğinizden sonuçta daha fazla kazanmış oluyorsunuz.

İçerik Yazarlığı Sitesi Yazkazan.net

Yazkazan.net, içerik yazarlığı sitelerinden biri olarak dikkat çekiyor. Birçok yazar adayı içerik yazarlığı nasıl yapılır sorusunun yanıtını, detaylı şekilde bu sitede bulabiliyor. Yazarlık konusunda ne yapacağını bilmeyenler, yazarlık deneyimi bulunmayanlar siteden gördükleri destek sayesinde hayallerine kavuşuyorlar.

Yazkazan.net, internette yazarak para kazanmak isteyenlerin önceliği olan çok iş ve kazancı tam olarak yazarlarına sağlıyor. Deneyimsiz bir yazar bile aldığı eğitim, destek ve danışmanlık hizmetiyle rahatlıkla içerik üretmeye başlayabiliyor. Siz de yazar içerik yazarı olma niyetindeyseniz sitenin kısa süreliğine açtığı yazar alımına başvurabilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol