Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Kitap Yazarak Para Kazanmak
Yazkazan Kayıt Ol

Basılı bir kitabının olması herkesin en güzel hayallerinden biridir. Ama her şeyde olduğu gibi kitap yazma teknikleri de bulunuyor. Bu teknikler uygulandığı zaman kitap yazmak ve para kazanmak mümkün olabiliyor. Geçmiş yıllara göre internette en sık araştırılan konuların başında kitap yazıp para kazanmak mümkün mü gibi sorular oluyor. Peki gerçekten kitap yazmak ve para kazanmak mümkün mü? 

Kitap Yazmak

Edebiyatın geçmişine baktığımız zaman kitap yazanların genelinin yazmaya yetenekli olduğu görülür. Fakat bugün kitap yazmak istiyorum diyenlerin yeteneklerinin olmasına gerek yok. Çünkü günümüzde düşünebilen herkes kitap yazabiliyor. Bu nedenle insanları en sık merak ettikleri konuların başında hikaye kitabı yazarak para kazanmak, internetten kitap yazarak para kazanmak gibi konular oluyor. Dediğimiz gibi aslında herkes kitap yazabilir ancak bunun için muhakkak biraz azimli olmanız gerekiyor. 

E Kitap Yazarak Para Kazanmak

Dünya genelinde artık hemen her şeyin dijital dünyaya kaydığını görebiliyoruz. Bu süreç içerisinde her ne kadar henüz beklendiği gibi olmasa da kitapların internet ortamına geçtiğini görebiliyoruz. Zaman içerisinde elektronik kitapların daha popüler bir hale gelmesi bekleniyor. Böyle bir durumun olması halinde, kağıt kitapların tarihe geçmesi söz konusu olabilir. Hatta şimdiden e kitap yazarak para kazanmak gibi sorular şimdiden sorulmaya başladı bile. Peki elektronik kitap yazıp para kazanmak mümkün mü?

Elbette var. Ancak her şeyden önce bir fikrinizin olması gerekiyor. Bir konu bulduktan sonra onu anlatmak için biraz çaba göstermeniz ve çalışmanız gerekiyor. Kurallara uyduğunuz zaman geleceğin en büyük elektronik yazarlarından bir olmanız mümkün. Tabi e kitap yazarak para kazanmanın anahtarı dijital pazarlama konularının anahtarını öğrenmeniz  gerekiyor.

Kitap Bastırmak Ne Kadar?

Birçok insanın hayallerini süsleyen kendi ismiyle yayımlanmış bir kitaptır. Ancak eskisi gibi durum öyle koca bir hayal olmaktan çıktı. Yazdıklarınız nasıl olursa olsun, kitabınızı yayımlayan birçok maddi yönlü yayınevi bulunuyor. Nasıl mı? Büyük yayınevleri sanatçıların, tanınmışların kitaplarına nasıl öncülük yapıyorsa bu yayınevleri de belli bir miktar karşılığında kitabınızı basabiliyor. Peki kitap bastırmak ne kadar, kitap özeti yazarak para kazanmak mümkün mü? 

Evet her iki soruya da mümkün diyebiliriz. Çünkü tıpkı büyük yayınevleri gibi bu yayınevleri de kitap maliyetlerini siz karşıladıktan sonra kitabınızı basabiliyorlar. Yani artık sizin de kitabınız raflardaki yerini alıyor.

Para Kazanmak İçin Kitap Yazmak

Kitap yazmak tamamen bir hayal işidir. Eğer bir kitap yazmak istiyorsanız öncelikli olarak biraz hayal etmeniz gerekiyor. Eğer ben hayal kuramıyorum, ne yapsam olmuyor diyorsanız kurgu teknikleriyle ilgili bazı dersler almanız gerekiyor. Ben uğraşamam diyorsanız, watpadd kitap yazarak para kazanma seçeneklerini deneyebilirsiniz. Watpadd gibi uygulamalar ile sizler de masal kitapları yazabilir, yeteneklerinizi keşfedilmesini  bekleyebilirsiniz. 

Her şeyden önce biraz mücadeleci olun. Eğer mücadelenizi kaybederseniz, kitap yazmanız zorlaşacaktır. Kitap yazmak para kazanmak gibi sorular sormak yerine şimdi yazarak kazanmak için neler yapacağınızı gösterebilirsiniz.

PDF Kitap Yazarak Para Kazanma

Burada mantık tamamen e kitap yazıp para kazanmakla aynı. Zaten e kitap yazıp para kazanmak isteyenler, dijital pazarlama alanında kitaplarını pdf şekline getiriyorlar. Peki bu kitaplar nasıl satılıyor. PDF kitapların satılışı aslında o kadar zor değil. Bazı siteler bu kitapların satışı için kurulmuş diyebiliriz. Hatta bu tür sitelerde yüz binlerce üye bulunuyor. Yazdığını 20 - 30 sayfalık kitabınızı PDF şeklinde bu sitelere yerleştirerek satış yapabilirsiniz.

Eğer kitaplarım çok satılsın, istiyorsanız dijital pazarlama alanında biraz bilgi sahibi olmalısınız. En kısa yoldan kitabınızı bazı tanınan sitelerden belli bir ücret karşılığında tanıtabilir, insanları kitabınıza yönlendirebilirsiniz. PDF kitaplarının yüksek olduğunu düşündüğümüzde 1000 adetlik bir satış yapsanız, ciddi anlamda iyi paralar kazanabilirsiniz. Eğer daha farklı şeyler denemek isterseniz, kitap özeti yazarak para kazanabilirsiniz. 

Kitap Yazmak Kolay İş Mi?

Kitap yazmak sanıldığı gibi kolay bir iş değil ama sanıldığı kadar zor da değil. Hele şimdiki okuyucuları düşününce herkesin kitap yazması son derece mümkün olabiliyor. Yeter ki biraz kendinize güvenin ve düşündüklerinizi ertelemeyin. Kitap yazmak para kazandırır mı sorusuna evet olacak. Hem de hiç tahmin bile edemeyeceğiniz kadar para kazanabilirsiniz. Tabi biraz okuduktan sonra daha iyi olacaktır. 

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol