Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Kopya Makale Nedir?
Yazkazan Kayıt Ol

Kopya makale içerisinde yer alan cümlelerin tamamının ya da birkaçının başka sitelerden birebir olarak alınması ile oluşur. Tamamı veya bir kısmı kopya olan bir makale Google tarafından fark edildiğinde siteye cezai yaptırımlar uygulanmaktadır. Bu nedenle Yazkazan sistemi olarak tamaamı ya da bir kısmı kopya makaleleri kabul etmemekteyiz.

Örneğin bir makale yazıyorsunuz ve bilgi aldığınız siteden cümleyi direkt olarak makalenizin içine yazdığınızda / kopyaladığınızda makalenizin o cümlesi kopya olmaktadır. Bu nedenle araştırma esnasında edindiğiniz bilgileri kendi yorumunuz ile yazıma dökerseniz özgün bir makale hazırlamış olacaksınız.


Yukarıdaki örnekte kırmızı olarak işaretlenen yerlerin yazar tarafından başka bir siteden birebir olarak aldığını görebilirsiniz. Yeşil olan satırlar ise internette birebir aynısı bulunmayan birer cümledir.

Makalenizin kopya olup olmadığını www.kopyakontrol.com/makale-ozgunluk-kontrolu linkinden kontrol edebilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 9 )

Orbay N.

Merhaba, verilen linkten makalemizi tarattığımda bazen yüzde doksan beş özgün derken, kopya içerik gösterdiği kısmı değiştirip, aynı makaleyi tarama yaptığımda yüzde ellileri bulan oranda kopya içerik tespiti yapabiliyor? Neden kaynaklanıyor bu durum, bilginiz var mı? Bazen de aynı içerikleri http://analiz.r10.net/makale-ozgunluk-kontrolu/ nde tarattığım zaman yüzde yüz oranında özgün oranı alırken, www.kopyakontrol.com sitesinde daha farklı sonuçlar elde ediyorum. Tavsiyeniz nedir?

Yazkazan.net

Yazkazan.net 3 ayrı sistemden özgünlük kontrolü yapmaktadır. Tek bir sisteme bağlı kalamamaktadır. Ancak bahsettiğiniz örnek makaleyi destek sayfasından bize ulaştırırsanız sizin için kopya kontrolü gerçekleştirip net sonuçları size gönderebiliriz. Verilen emeklerin karşılıksız kalmaması için en dikkat ettiğimiz unsurlardan biri de kopya sistemimizdir. Her yazılan makaleyi ücretli servislerlerden geçirmekteyiz. Bu yüzden yanlışlık payı yoktur. Bu yüzden özgünleştirme işlemi yaparken çok daha dikkatli olmanız gerekmekte.

Mehmet D.

bu durumda bizim yazdığımız yazı özgün de olsa kullandığımız bazı kelime grupları başka sitede bulunduğu için tam özgün sayılmayacak ve bizim kontrol ettiğimiz sitede bu durumun farkedilmeyip, sizin servislerinizde farkedilme ihtimali var. böyle bir durumda yazar doğrudan suçlanmamalı ve durum hakkında bilgi verilerek yazının düzeltilmesi sağlanmalıdır diye düşünüyorum.

Yazkazan.net

Merhaba Mehmet bey, bizim tarafımızdan bir suçlama asla söz konusu değildir. Bahsettiğiniz gibi eğer 3-5 cümlede kopya çıkıyorsa tarafınızdan düzenleme istenmektedir. Ancak sürekli olarak %80 ve üzeri kopyala yapıştır mantığı ile makale kayıt edilirse editörlerimiz üyelik sonlandırma yoluna başvurmaktadırlar. Yazarlarımızın özgün makale yazmaları gerekmektedir ve bu sürekli vurgulanmaktadır. bahsettiğiniz gibi denk gelen cümleler zaten iptal edilmemekte düzenleme istenmektedir.

Fatih

Net tanım gerektiren cümlelerde ne yapmalıyım ? Mesela astronomi sözcüğünün kökenini anlatırken antik Yunanca bilmediğim için araştırıp bulduğum cümlenin sadece diziliş sırasını değiştirebilirim. Bunun dışında bir değişiklik cümlenin doğruluğunu bozabilir. Sanırım yazdığım ilk makale bu yüzden %10 kopya çıktı. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Berkay U.

Kesinlikle kopyala yapıştır yapılması gereken yerlerde ne yapmalıyız? Mesela banka faiz oranları ile ilgili makale yazarken faiz oranlarını kopyala yapıştır yapmak zorundayız. Aksi takdirde verdiğimiz bilgiler yanlış olur.

Yazkazan.net

Bahsettiğiniz türde zorunlu olarak kullanılan 1-2 kelimenin kopya olması durumunda editörlerimiz makaleyi iptal etmemektedir. Ancak kelime çoğaltmak adına "kopyala - yapıştır" ile uzun cümleler alınır ise makale iptal edilmektedir.

Kadriye Ç.

Makalelerimiz kac gun icinde onaylanir

Yazkazan.net

Makaleler yazım sırasına göre onaylanmaktadır. Editörlerimiz hafta içi her gün yazarlardan gelen yazım sırasına göre işlem uygulamaktadırlar. Bu yüzden onay süreci değişken olabilmektedir. Normal şartlarda 12-24 saat arası iken yoğun süreçlerde 2-3 iş gününü bulabilmektedir.

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol