Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Makale Yaz Kazan Şikayet Var
Yazkazan Kayıt Ol

Makale yazarlığının popüler ve cazip bir iş kolu haline gelmesi beraberinde makale yaz kazan şikayet var sorunlarını da getiriyor. Makale yazarlığı ek gelir kapısı ve destek birimi olarak görülüyor. Sektörü düzenleyen herhangi bir kurum veya kuruluş olmadığı için kendi düzenini kendi içinde oluşturuyor. Bu nedenle şikayetçi durumuna düşmemek için sektörü çok iyi incelemenizde yarar vardır.

Makale Yaz Kazan Şikayet Var

İnternetin sonsuz deryasında sonsuz bilgi akışı oluyor. Bu bilgi akışının sağlanmasında her gün yeni oyuncular katılıyor. Sektör gelişime açık, sürekli kazanç sağladığı için gelir sağlamak isteyenlerin öncelikli tercihi oluyor. Sektöre baktığınızda bu işten nemalanan bireysel yazarları, yazar ile müşterileri buluşturan aracı siteler, makale yazarlığı siteleri bulunuyor.

Bireysel olarak yazarlığını devam ettirenlerde şikayetlik bir durum bulunmuyor. Çünkü müşteri portföylerini kendileri oluşturuyorlar. Yani, iş ve ücreti müşteriyle anlaşarak sağlıyorlar. Benzeri durum aracı sitelerde de aynıdır. Yazar bu sitelerde iş ilanı oluşturarak müşteri topluyor. Siteye kayıtlı olduğu için belirli bir komisyon/aidat ödüyor.

Yazarlar için esas sıkıntı makale yazarlığı sitelerinde yaşanıyor. Büyük umutlarla ve beklentilerle bu sitelerden birine kayıt oluyorlar. Makale yazarlığı siteleri de yazar çekebilmek için büyük vaatlerde bulunuyorlar. Yazarlar da büyük vaatler sunan sitelere kayıt olduklarında durumun hiç de öyle olmadığını görüyorlar. Şikayet edecek bir merci olmadığı için de hallerini sosyal platformda makale yaz kazan şikayet var olarak yansıtıyorlar.

Makale Yazarlığı Sitelerinin İşleyişi

Sektöre yeni giren, kurumsal kimliği olmayan veya sektörde kendini ispatlayamamış sitelerin uygulamaları daha ziyade makale yaz kazan şikayet var konusu oluyor. Yazar adaylarının böyle sitelere kayıt olmadan önce dikkatli araştırma ve inceleme yapmaları yararlarına olacaktır. Genel olarak makale yazarlığı sitelerinin işleyişini şöyle sıralayabiliriz;

1- Yazar taleplerinin artması üzerine sitelere kayıtlarda bir defaya mahsus kayıt ücreti alınıyor. Bu ücret 10 ile 20 TL arasında değişiyor.

2- Genel olarak bütün sitelerde standart, uzman, elit yazar kategorileri bulunuyor.

3-Ücretlendirmeler  100 kelime üzerinden yapılıyor. Standart yazar ücretlendirmesi  50 kuruş, uzman 1 TL, elit 1,5 TL'dir.

4- Yazarların yazmalarını teşvik için haftalık belirli bir makale sayısı veya kelime kotası konuluyor.

4- Ödemeler aylık olarak yapılıyor. Ödeme alabilmeniz için net kazancınızın minimum 200 TL olması gerekiyor.

Yazkazan.net'in Sunduğu Avantajlar

Yazkazan.net, makale yazarlığı sektöründe 14 yıllık tecrübesiyle, kendini kanıtlamış bir sitedir. Yapılan araştırmalar sonucunda güven endeksi içinde ilk 10 site arasında üst sıralardadır. Buna rağmen zaman zaman sosyal platformda makale yaz kazan şikayet var durumlarına maruz kalıyor.

Şikayetlerin mahiyetine bakacak olursanız; site işleyişini ve uygulamasının tam öğrenilmeden, acele edilerek şikayet edildiğini görebilirsiniz. Sitenin uygulamalarını ve sunduğu avantajları şöyle sıralayabiliriz;

1- Sitede sürekli güncellenen ve yazıldıkça eklenen işler bulunuyor. Her yazar seviyesine uygun yazılardan istediği kadar yazabilir. Sadece haftalık 3000 kelime kotasını doldurmanız gerekiyor.

2- Her yeni yazara yazarlık eğitim seti hediye ediliyor. Sitedeki dokümanlardan yararlanabiliyorsunuz.

3- Yeni ve standart yazarlar aylık, uzman ve elit yazarlar haftalık ödeme alıyorlar.

4- Yazılan işler önem sırasına göre onaylanıyor. Aciliyeti olmayan bir iş en geç bir hafta içinde onaylanıyor.

5- Aşırı anlatım bozuklukları, imla hataları, kopya olmadığı müddetçe yazılar onaylanıyor.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol