Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Makale Yazarlığı Başvuru Formu
Yazkazan Kayıt Ol

İnternetten yazarak para kazanmak isteyenler ilgili sitelerin yazarlık başvuru formu doldurarak başvurularını yapabilirler. Yazma ve özgün makaleler üretme konusunda kendine güvenen herkes yazarlık başvurusunu yapabilir. Yazarlık konusunda deneyimi olmayanlar da formu doğru şekilde doldururlarsa başvuruları kabul edilebiliyor.

Yazarlık Başvuru Formu

İnternetin zengin dünyası, sürekli olarak bilgiye ihtiyaç duyuyor. Online dünyaya yeni katılan, mevcut bilgilerini güncellemek isteyen bütün web sitelerinin içeriğe ihtiyaçları bulunuyor. İhtiyaç duydukları bilgileri de makale yazarları sağlıyorlar.

İnternette faaliyet gösteren sitelerin geneli aracı sitelerle çalışıyorlar. Aracı sitelerin de aldıkları işleri zamanında ve istenilen şekilde teslim edebilmeleri için uzman yazarlara ihtiyaçları bulunuyor. İnternette bu siteleri gezdiğinizde sürekli olarak yazar ilanı verdiklerini görebilirsiniz. Çalışma sistemini beğendiğiniz, huzurlu ve sakin biçimde yazabileceğinize inandığınız siteye yazarlık başvuru formu doldurarak,başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet ortamında yazarlık başvurusu yapabileceğiniz farklı siteler bulunuyor. Her birinin çalışma sistemi, işleyişi farklıdır.

- Kurum, kuruluşlar tam zamanlı ofis çalışanı olarak yazar ilanı verebiliyorlar.

- Sosyal paylaşım siteleri içerik yazarları ilanı açıyorlar.

- E-dergiler, gazeteler freelance makale yazarları arıyorlar.

- Bilim, sanat, moda, spor, sağlık gibi tek bir alanda yayın yapan siteler online yazar ilanı veriyorlar. Bu sitelerin bazıları gönüllülük esasına göre yazar alımı yapıyorlar. Para kazanmak niyetinde değilseniz bu sitelere başvurabilirsiniz.

- Makale yazarlığı siteleri yazar alımı yapıyorlar.

Yazarlık Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yazarlık ilanı veren siteler, başvuracak kişilerden yazarlık başvuru formu doldurmalarını zorunlu kılıyor. Formda yazılan bilgilere göre kişinin değerlendirmesini yapıyorlar. Bazı sitelerde sadece form doldurmakla, örnek makale eklemekle başvuru yeterli görülüyor. Bazı sitelerde önce kayıt oluyorsunuz, daha sonra formu dolduruyorsunuz.

Kayıt işleminde; adınız, soyadınız, e-mail adresinizi yazıp, kaydınızı tamamlıyorsunuz. İster kayıt isterse başvuru formu olsun başvuru sırasında şu hususlara dikkat etmelisiniz.

1- Bütün siteler, yazar adaylarından kendilerini çok iyi tanıtmalarını isterler. Bu nedenle, mezun olduğunuz okul, işiniz, hobileriniz, hangi konularda yazmak istediğinizi tam olarak belirtin. Bilgilerinizi yazıya dökerken, kurduğunuz cümleler, kullandığınız noktalama işaretleri, anlatım şekli başvurunuzun değerlendirilmesinde önemli kıstaslardır. Cümleleriniz kısa, net ve açıklayıcı olmalıdır.

Başvuru formu doldurmanızı isteyen siteler sizden örnek bir makale isteyeceklerdir. Hangi konuda yazarsanız yazın, daha önce internette yayınlanmamış bir yazı olmalıdır. Kısaca özgün bir yazı yazmalısınız. Akıcı bir anlatım diliyle, düzgün cümlelerle, dilbilgisi kurallarına uygun yazacağınız yazı kabul edilmenizi sağlayacaktır.

Yazkazan.net Yazarlık Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Yazkazan.net, makale yazarlığı sektöründe kendini kanıtlamış, web sitelerince tercih edilen bir sitedir. İş taleplerini karşılamak için dönem dönem yazarlık alımı yapıyor. Site kısa bir süreliğine ve kısıtlı sayıda yazar alımı yapmaktadır. Sitenin ana sayfasına girip yazarlık başvuru formu doldurabilirsiniz.

Kayıt işleminizi yaptıktan sonra, sitede yazacağınız ilk konu sizin örnek makaleniz olacaktır. Makaleyi nasıl yazacağınız konusunda detaylı bilgilendirmeler, talimatlar bulunuyor. Sorun yaşadığınızda uzman yazar danışmanınızdan yardım isteyebilirsiniz. Sitedeki makale örneklerini inceleyebilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Kategoriler

Son Yazılan Yazılar

Popüler Yazılar

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol