Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Makale Yazarlığı Hakkında Bilgi
Yazkazan Kayıt Ol

Makale yazarlığının popüler bir meslek haline gelmesi makale yazarlığı hakkında bilgi almak isteyenlerin sayısında artış gösteriyor. Kazancı yeterli olmayanlar, cep harçlığı çıkarmak isteyenler, bu mesleği gelir kapısı olarak görenler makale yazarlığı yapmak istiyorlar. Makale yazarlığı hakkında detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Makale Yazarlığı Hakkında Bilgi

Makale yazarlığı, bilinen makale yazımlarından çok farklıdır. Gazete, dergi köşelerinde yazılan makalelere benzemez. Belirli bir konu hakkında yazıldığı için makale adını almaktadır. Makale yazarlığı, internetle paralel şekilde gelişmektedir.

Reklam ve pazarlama sektöründe yakın zamana kadar metin yazarlığı hakimdi. Her ne kadar günümüzde de bu özelliğini sürdürse de internet ortamında sunulan bütün bilgiler makale yazarlığının alanına giriyor. Sektör  henüz yeni gelişmekte olduğundan makale yazarlığı hakkında bilgi tam olarak doyurucu değildir.

Makale yazarlığı, web sitelerinin ihtiyacı olan içerikleri hazırladığı için çok geniş bir kapsama alanı bulunuyor. Milyarlarca internet kullanıcı, binlerce web sitesi var olduğundan, günlük bilgi akışını hesaplamak için hesap makineleri yetersiz kalacaktır.

İnternette var olan her sitenin belirli bir çalışma alanı vardır. Bir site bilgi paylaşımı yaparken, diğer site ürün tanıtımı yapabiliyor. Siteleri gezerken karşınıza çıkan bütün bilgiler birer içeriği oluşturuyor. Bu içeriklerin hazırlanması makale yazarlığının alanına giriyor.

Makale Yazarlığı Nasıl Yapılıyor?

Makale yazarlığını amatör bir şekilde, e-dergilerde, sosyal paylaşım platformlarında yapabilirsiniz. Uzmanı olduğunuz veya ilgi duyduğunuz bir alanda makale yazarak, buralara gönderip yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Bunu gönüllülük esasına göre yaptığınızdan size ücret ödenmez.

Yazdığınız makalelerin hem yayınlanmasını hem de karşılığında ücret ödenmesini istiyorsanız makale yazarlığı sitelerine, ajanslara, firmalara, kurumlara yazmanız gerekiyor. İsterseniz kendi blog sayfanızı oluşturup, ürettiğiniz makalelerin satışını yapabilirsiniz.

Makale yazarlığı yapabilmeniz için bütün artılarını ve eksilerini çok iyi düşünüp, hesaplamanız gerekiyor. Profesyonel disiplin altında çalışmanız gerektiğini unutmamalısınız. Makale yazarlığı yapabilmeniz için öncelikle makale yazarlığı hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Makale yazarlığı yapabilmeniz için şu hususlara dikkat etmeniz gerekiyor;

1- Zamanınızın çoğunu bilgisayar başında geçireceğinizden, zaman planlaması yapmalısınız.

2- İnternette bilgiler sürekli güncellendiği için, sürekli takipte olmalı, siz de kendinizi güncellemelisiniz.

3- Yazacağınız konu hakkında detaylı araştırma yapmalısınız. Topladığınız bilgileri, dilbilgisi ve kelime yeteneğinizi kullanarak özgün hale getirmelisiniz.

4- Eleştiriye açık olmalısınız. Konulara farklı pencerelerden bakmayı öğrenmelisiniz.

Makale Yazarlığı Sitesi Yazkazan.net

Yazkazan.net, 14 yılın verdiği tecrübe ve uzmanlıkla yazar adaylarına makale yazarlığı hakkında bilgi sunuyor. Siteye kayıt olan her yazara eğitim seti vererek, yazarlık hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyor. Ayrıca her yazara bir uzman yazar danışman atıyor.

Makale yazarlığı hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmayan her yazar aldıkları eğitim ve danışmanlık hizmetiyle işleyişi çok çabuk kavrıyorlar. Örnek linkler, makaleler, yönlendirmeler sayesinde kısa sürede uzman yazar seviyesine geliyorlar. Makale yazarı olarak siz de bu sektörde yer almak istiyorsanız sitenin kısa süreliğine açtığı yazar alımına başvurabilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol