Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Haftaiçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Makale Yazarlığı İşi
Yazkazan Kayıt Ol

Son yılların en popüler seçeneklerinden biri olan makale yazarlığı işi her geçen gün daha geniş kitlelerce tercih ediliyor. Makale yazarlığı önceden çoğunlukla öğrenciler ve ev bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınlar tarafından yapılırdı. Günümüzde ise ek gelir elde etmek isteyen herkes makale yazarlığı işi için gerekli yerlerde kayıt oluşturup ilk makalesini yazmaya başlıyor.  

Ben De Yazkazan.net Yazarıyım 

Yaklaşık olarak iki buçuk yıldır Yazkazan.net ailesinin bir parçasıyım. Aile diyorum ki burada resmiyet yok. Disiplin ise editörler ve yazarlar arasındaki iş bölümünün ve işlerin en hızlı, en doğru şekilde yetiştirilmesinin bir zorunluluğu olarak ele alınıyor. Bunun dışında kurulan tüm diyaloglar ise büyük bir ailenin üyeleri arasındaki konuşmalarından ibaret.

Düzeltilmesi gereken metinler yazarlara gönderildiğinde verilen talimatlar emir - komuta zincirinde değil rica - uyarı - öneri şeklinde tezahür ediyor. Bu da yazarların işlerini sorumluluk duygusu ile yapmalarında çok büyük bir rol oynuyor. Sitedeki her şey son derece şeffaf ve profesyonel düzlemde. Standart Yazar olarak başladığınız Yazkazan.net yazarlığında yükselme şansınız da mevcut. Belli bir makale kotasını doldurduğunuzda önce Uzman sonra Elit yazar olma imkanı size sunulmaktadır. 

Her ayın 15'inde (eğer o gün hafta sonuna ya da resmi bir tatile denk gelmiyorsa) kazandığınız meblağ hesabınıza yatırılıyor. Bunun dışında tüm sorularınız için anında destek bildirimi oluşturmanız mümkün. Sorularınız en kısa sürede Yazkazan editörleri tarafından cevaplandırılmaktadır. Hızlı, ve pratik bir kullanım hacmine sahip olan bu site, daha önce yazarlık yaptığım tüm sitelerden çok daha güvenilir. Emeğimin karşılığını tam olarak alabildiğim için de üç yıla yakın zamandır bu platformda yazarlık yapmaktan mutluyum. 

Makale Yazarlığı İşi Uzmanlık Gerektiriyor Mu? 

 İlk defa makale yazarlığı yapacak olan kişiler için bir adaptasyon süreci mutlaka olacaktır. Bu alışma süreci ise bazıları için birkaç gün, bazıları içinse birkaç haftayla sınırlıdır. Makale yazarlığı işi uzmanlıktan çok dikkat gerektiriyor. Mevcut konunun üstüne tıklandıktan sonra talep edilen metnin tam olarak nasıl olması gerektiğine dair bir paragraf bulunuyor. Bu paragraf dikkatle okunmalı ve yazarda istenenin tam olarak ne olduğu kavranmalıdır. 

Makale Yazarlığı İşi Kazançlı MI? 

Ev ortamında yapılabilecek en nezih işlerin başında gelen makale yazarlığı özellikle harçlığını çıkarmak ve ek gelir elde etmek isteyenler için son derece kazançlı bir iş koludur. ''Ne kadar yazarsan o kadar kazanırsın'' mantığıyla işlediği için kazancın sınırını belirleyen yegane şey yazarların bu işe harcadığı mesai olacaktır. Günümüzde para kazanmanın giderek zorlaştığı göz önünde bulundurulduğunda bu iş her açıdan kazançlı bir iş olarak görülmeli. 

Makale Yazarlığı İşi İçin Nereye Başvurabilirim? 

Makale yazarlığı işi için başvurular online sayfalardan dakikalar içerisinde yapılabilir. Üyelik / Yazarlık onaylandıktan hemen sonra ilk makale yazımına başlamak mümkündür. 

Makale Yazarlığı İşinde Nelere Dikkat Edilmeli? 

Yazılan makalelerin düzeltmek için yazara geri gönderilmemesi ya da direkt olarak iptal edilmemesi için belli başlı kriterlere dikkat edilmelidir. Örneğin her makalenin 'türü' farklı olabilmektedir. Bazıları kategori yazısı iken bazıları blog içeriğinde yazılmalıdır. Diğer makale türleri arasında hizmet tanıtımı, tanıtım ve web sitesi içeriği gibi başlıklar bulunuyor. Her yazı türünün içerik ve üslup olarak birbirinden farklı yazılması gerektiği unutulmamalıdır. 

Makale yazarlığında kopya metinler ve cümleler kesinlikle reddedilir. Hatalı ve eksik bilgi vermek de okurları yanlış yönlendireceği için kabul edilmez. Makalelerin daha rahat okunabilmesi adına dili düzgün ve akıcı bir şekilde kullanmak da son derece önemlidir. 

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol