Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Makale Yazarlığı Kaç Para
Yazkazan Kayıt Ol

Makale yazarlığının popüler ve cazip bir iş kolu haline gelmesi makale yazarlığı kaç para sorgusunu beraberinde getiriyor. Sadece yazı yazarak para kazanılması, ek gelir düşünen binlerce kişinin bu sektöre akın etmesini sağlıyor. Kurumsal kimlikle faaliyet gösteren, sektörde kendini kanıtlamış bir sitede yazarak yüksek kazanç elde edebilirsiniz.

Makale Yazarlığı Kaç Para

İnternet hayatımızın her anında karşımıza çıkıyor. Günlük hava durumundan, borsaya, bankacılık işlemlerinden tatil planlarına kadar neredeyse her işimizi internet üzerinden yapıyoruz. Aradığınız her bilgiye kısa sürede öğrenebiliyorsunuz. Bütün aramalarınızı kelime/kelime gruplarıyla yaptığınız için arama motorları SEO uyumlu içerikleri zorunlu kılıyor.

SEO uyumlu demek, belirli anahtar kelimeleri, kelime sayısı, özgün, güncel, kaliteli içerik demektir. Bu içerikleri makale yazarlığı sektörü sağlıyor. Sektör, metin yazarlığının bir yan kolu olarak gelişmiştir. Daha ziyade ek gelir kapısı olarak görülmektedir. Ek gelir kapısı olarak görüldüğünden bu işi yapmak isteyenler makale yazarlığı kaç para araştırmasını yapıyorlar.

Sektörde ücretlendirmeler kelime başına yapılıyor. Genellikle 100 kelimesi 50 kuruş üzerinden yapılıyor. Bu  fiyat aracı sitelerin uyguladığı ücret politikasıdır. Bireysel olarak kendi blog sitenizde veya freelance sitelerinde yazarsanız fiyatı kendiniz belirliyorsunuz. Piyasadaki rekabeti düşünecek olursanız 100 kelimesi 2-5 TL arasındadır.

Makale Yazarlığı Ücretlendirmesi

Makale yazarlığı, belirli bir kurum/kuruluş bünyesinde ofis çalışanı olarak da yapılabiliyor. Bu durumda belirli bir yazma kotası bulunuyor. Ya asgari ücret ya da yazma kotası üzerinden paranızı alıyorsunuz. Makale yazarlığı sitelerinden birinde yazıyorsanız her sitenin uyguladığı bir ücret politikası bulunuyor. 100 kelimeye ödenen ücret üzerinden kazanç hesaplaması yapıyorsunuz.

Makale yazarlığı sektöründe faaliyet gösteren siteler genel olarak yeni yazarlarına 100 kelimesi 50 kuruştan ödeme yapıyorlar. Uzman yazarlara 1, elit yazarlara 1,5 TL'den ödeme yapıyorlar. Yani, yeni yazar olarak 300 kelimelik bir makale yazarsanız kazancınız 1,5, uzman yazarsanız 3, elit yazarsanız 4,5 TL kazanıyorsunuz.

Makale yazarlığı sektöründe çok kazanmak istiyorsanız, öncelikle yazma hızınızı geliştirmeniz gerekiyor. Ne kadar hızlı yazarsanız o kadar çok makale yazarsınız. Daha sonra kaliteli ve özgün içerikler üretmeye, internet başında daha çok vakit geçirmeye çalışın. Günlük yaşantınızı belirli bir plana uygularsanız aylık ortalama 2500 TL kazanabilirsiniz.

Yazarak Kazandıran Site Yazkazan.net

Yazkazan.net makale yazarlığı sektöründe kendini kanıtlamış bir sitedir. Araştırmalar ve incelemeler sonucunda güvenilirliği kanıtlanmıştır. Yazarlarına yüksek kazanç sunmasının yanı sıra onların gelişiminde önemli katkıları bulunuyor. Makale yazarlığı sektöründe deneyimi olmayan bir yazar, kısa zamanda uzman yazar seviyesine yükseliyor.

Yazkazan.net sitesinde yeni, standart, uzman, elit yazar seviyeleri bulunuyor. Sitenin ücret politikasını merak edip,makale yazarlığı kaç para diyenler için; yeni yazarlar 100 kelimesi 50 kuruş, standart yazar 60 kuruş, uzman yazar 1 TL, elit yazar 1,5 TL'den yazıyorlar. Haftalık 3000 kelime yazma kotası bulunuyor. Ek gelir sağlamak niyetindeyseniz bu kotayı fazlasıyla aşıyorsunuz. Düzenli ve kaliteli içerikler ürettikçe her iki ayda bir seviye yükseltme imkanınız bulunuyor.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol