Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Makale Yazarlığı Kitabı
Yazkazan Kayıt Ol

İnternetten yazarak para kazanma amacında olanların en çok merak ettikleri makale yazarlığı kitabı olup olmadığıdır. Her ne kadar makale yazarlığı cazip bir iş kolu olsa da bu işin okulu ve eğitimi bulunmuyor. Bu sektöre girmek isteyenler çevreden duydukları bilgilerle yetinmek zorunda kalıyorlar.

Makale Yazarlığı Kitabı

İnternetten yazarak para kazanmak günümüzün alternatif gelir kapılarından biridir. Birçok kişi kazanç sağlamak adına bu sektöre adım atıyor. Sektörün çok geniş bir kapsama alanı, sürekli gelişmesi yeni bilgilerin ihtiyacını doğuruyor. Bu işi yapmak isteyenler makale yazarlığı kitabı olup olmadığını merak ediyorlar.

Makale yazarlığı yapmak için herhangi bir sertifika, diploma gerekmiyor. Bu işi akademik kariyerli biriyle birlikte ortaöğretim mezunu biri de yapabilir. Hatta, öğrenciler, ev hanımları, emekliler için ideal bir iş koludur. Çünkü serbest zaman dilimi, bir ortama bağlı kalmama avantajlarını sunuyor.

Birçok sektörde olduğu gibi makale yazarlığı sektöründe de belirli disiplinler, kriterler söz konusudur. Sınıfta, gazetede veya akademik olarak yazılan makalelerden çok farklıdır. Bu nedenle bu işi yapacak olanlara rehberlik yapacak doküman ve kitap olması zorunludur. İlgili kitap ve dokümanlar içinde makale yazarının uyması ve yapması gereken hususlar yer alıyor. Sıfırdan bir makalenin nasıl yazılacağı; örneklerle, tüyolarla anlatılıyor.

Makale Yazarlığı Kitabında Neler Bulunuyor?

Makale yazarlığı yapacak kişiler için internet ortamında pek çok bilgi, kaynak bulunuyor. Bunlardan en kapsamlı olanı makale yazarlığı kitabı oluyor. Bazı eğitim siteleri, ücretli olarak makale yazarlığı eğitimi verseler de kapsamlı olarak hazırlanan bir kitap işinizi görecektir. Makale yazarlığı kitabında neler bulunduğunu şöyle sıralayalım;

1- SEO ne demektir, SEO uyumu, SEO içerikli makale nedir?

2- Yazarın dikkat etmesi gereken hususlar

3- Yazmaya başlamadan önce neler yapılmalıdır?

4- SEO uyumlu bir makale nasıl yazılır?

5- Anahtar kelime nedir, nasıl kullanılır?

6- Başlık ve alt başlıklar nasıl belirlenir?

7- Paragraflar nasıl oluşturulur?

8- Makale çeşitleri,makalelerde kullanılan dil

9- Örnek makaleler

10- Kopya kontrol nasıl yapılır?

11- Yazım ve imla hataları kontrolü nasıl yapılır?

Gördüğünüz gibi, makale yazarlığı hakkında hiçbir bilgisi olmayan bir kişi için detaylı bilgiler veriliyor. Yazmaya, araştırmaya hevesliyseniz, gelişime ve eleştiriye açıksanız kitaptaki bilgiler işinize yarayacaktır.

Yazkazan.net'ten Her Yazara Makale Yazarlığı Kitabı

Makale yazarlığı hakkında, internette fazlasıyla bilgi ve kaynak bulunuyor. Maalesef bu bilgiler ya birbirlerinin aynısı ya da yüzeysel bir anlatım sunuyor. Bu işi hakkıyla yapacak, yazarın gelişiminde olumlu bir katkı sağlayacak kaynak bulunmuyor.

Yazkazan.net, makale yazarlığı sektöründeki bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak, yazarların gelişiminde olumlu katkı sağlaması adına her yazara makale yazarlığı kitabı hediye ediyor. Siteye kayıt olduğunuzda ücretsiz olarak eğitim setine sahip oluyorsunuz. Eğitim setiyle birlikte uzman yazar danışmanlığı hizmeti de alıyorsunuz. Gelişiminizi desteklemek adına sürekli bilgi alışverişinde bulunacağınız bir uzman yazar danışmanınız oluyor.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol