Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?
Yazkazan Kayıt Ol

Makale yazarlığının geniş kitlelere ulaşması, yazarak para kazanma imkanı sunması makale yazarlığı nasıl yapılır sorgusunu gündeme getiriyor. Makale yazarlığının yapabilecek herkese açık olması, bu iş kolunu cazip kılıyor. Bilgisayar kullanmasını biliyorsanız, yazı yazmayı seviyorsanız bu sektörün kapıları size açıktır.

Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

İnternetin sosyal ve çalışma hayatını etkisi altına alması, metin yazarlığı sektörünün alt dalı olarak makale yazarlığının doğmasını sağladı. Makale yazarlığı, web sitelerinin ihtiyacı olan içerikleri hazırlayan iş koludur. Web sitelerini ilk sıralarda görünür kılmak, hedef kitleye etkin şekilde ulaşmak için içerikler üretirler. Makale yazarı olmak, makale yazarlığı nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, bu sorunun iki yanıtı bulunuyor.

Makale yazarlığını ofis çalışanı olarak veya evde freelance (serbest çalışma) olarak iki şekilde yapabilirsiniz. Bazı kurum, kuruluş ve sitelerin  içerik üretmeleri için yazar kadroları bulunuyor. Yazarlar belirli mesai saatleri içinde kendilerine verilen konular doğrultusunda makaleler yazıyorlar. Ücretleri belirli bir yazma kotası veya asgari ücret olarak düzenleniyor. Ofis çalışanı olarak makale yazarlığı yapmak isterseniz, internetten iş ilanlarını takip ediyorsunuz.

Freelance Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

Makale yazarlığını cazip ve popüler olmasının en büyük nedeni freelance olarak bu işi yapabilmenizdir. İster çalışan olun isterseniz çalışmayan kendi belirlediğiniz zaman dilimi içinde makaleler üreterek satabiliyorsunuz. Freelance makale yazarlığı nasıl yapılır sorusunun da 4 yanıtı bulunuyor.

1- Kendi blog sayfasında yazma; Yazma ve yazdıklarını pazarlama konusunda kendine güvenen yazarların tercih ettikleri yoldur. Uzmanı olduğunuz veya ilgi duyduğunuz konu hakkında makaleler yazıyorsunuz. Bu yöntemde müşteriyi kendiniz buluyorsunuz.

2- E-dergilere, e-gazetelere, sitelere makale yazma; Bu yöntem branş ve uzmanlık isteyen bir çalışmadır. Spor, sağlık, inşaat, eğitim, moda gibi belirli bir alanda yayın yapan dergi/gazete/sitelere makale yazıyorsunuz. Makalenizin kabul edilmesi için yüksek kalitede, özgün ve ilgi çekici olması gerekiyor. Bu yöntemde ayda en fazla 4 makale kabul ettirebiliyorsunuz. Birçok dergi ve site gönüllülük üzerine yazar kabul ettiği için tercih edilmeyen yollardan biridir.

3- Freelance Sitelerinde yazma; İnternette makale yazarları ile müşterileri buluşturan siteler bulunuyor. Bu sitelerden birine üye olabilirsiniz. Site üzerinden iş ilanları oluşturuyorsunuz. Siteye belirli bir komisyon ödüyorsunuz.

4- Makale Yazarlığı Sitelerinde Yazma; Yazarlara hazır işler sunan sitelerdir. Yazarlar tarafından en çok tercih edilen yoldur.

Makale Yazarlığı Sitesi Yazkazan.net

Yazkazan.net, makale yazarlarını bünyesinde bulunduran sitedir. Sektöre girmek isteyen kişilerin makale yazarlığı nasıl yapılır sorusunun tam karşılığını aldıkları platformdur. Siteye üye olan yazarlar;

1- Kendilerine verilen eğitim setiyle, sitede bulunan dokümanlarla, uzman yazar desteğiyle kısa sürede makale yazmayı öğreniyorlar.

2- SEO uyumlu içerik üretme konusunda gelişiyorlar.

3- Detaylı bilgilendirilmesi verilen işler sayesinde hızlı ve kolay makale yazabiliyorlar.

4- Zengin içeriğe sahip işler sayesinde hem genel kültürleri gelişiyor hem de birçok alanda yazabiliyorlar.

5- Ne kadar çok yazarlarsa yazarlık seviyeleri yükseliyor, kazançları artıyor. Uzman ve elit seviyelerine yükseldiklerinde haftalık ödeme alabiliyorlar.

Kısa sürede uzman yazar seviyesine yükselmek, yazarken keyif almak istiyorsanız sitenin kısa süreliğine açtığı yazar alımına başvurabilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol