Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Makale Yazarlığı Örnek Makale
Yazkazan Kayıt Ol

Makale yazarlığının ilk adımında makale yazarlığı örnek makale büyük önem taşıyor. Örnek makale yazarlık yolculuğunuzun nasıl şekilleneceğinin göstergesidir. Makale yazarlığı siteleri, yazarlık başvurunuzu kabul etmeden önce sizden bir örnek makale yazmanızı isterler. Bu makalede kullandığınız dil, gramer bilgisi, akıcılık yazarlık yolculuğunuzu belirleyecektir.

Makale Yazarlığı Örnek Makale

Makale yazarlığı serüveni yazacağınız bir makale yazarlığı örnek makale ile başlayacaktır. Aracı sitelerin geneli yazarlık başvurularınızda sizden bir örnek makale yazmanızı isterler. Örnek makalenin konusu önemli değildir. İstediğiniz konuda yazabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken hususlar şunlardır;

1- Yazdığınız makale 300-500 kelime arasında olmalıdır.

2- Makale içerisinde maddelendirme, ara başlıkları kalın yapmalısınız.

3- Paragraflarınız mümkünse 4 satırı geçmesin. Cümleleriniz kısa, sade ve anlaşılır olsun. Devrik cümlelerden, yinelenen kelimelerden kaçının. Mümkün olduğunca bağlaçlardan, edatlardan uzak durun.

4- Noktalama işaretlerine, imla kurallarına dikkat edin.

5- Yazdığınız yazınızı, son bir kez tekrar okuyup, gerekli düzeltmeleri yapınız.

6- Makalenizi internette bulunan kopya kontrol programlarından biriyle kontrol ettiriniz. Şayet kontrol ettirmezseniz, site mutlaka kontrol ettirecektir. Yazdığınız yazı, internette bulunan yazılarla benzerlik gösteriyorsa "kopya" kabul edilecektir. Bu durumda başvurunuz reddedilecek veya yeni bir makale yazmanız istenecektir.

Makale Yazarlığı Örnek Makale Yazımı

Makale yazmak, kompozisyon yazmaya benzer. Bazı insanlar doğuştan yeteneklidir bazıları çalışarak kendilerini geliştirirler. Makale yazarlığı yapmak istiyor ama bu konuda nasıl yazılacağını bilmiyorsanız internet ortamında bulunan makale yazarlığı örnek makale çeşitleri size yardımcı olacaktır.

İnternette sayfaları gezerken karşınıza çıkan bilgiler aslında birer örnek makaledir. Her bir içerikte farklı diller, yaklaşımlar kullanıldığını görebilirsiniz. Bu çeşitlilikte yazılmasının nedeni işverenlerin bu şekilde istemeleridir. Kendinizi geliştirmek istiyorsanız devamlı bu içerikleri okumalısınız. İlgi duyduğunuz, yazabileceğiniz bir konu belirleyip, kısa makaleler yazabilirsiniz. Bir örnek makalenin nasıl yazılacağını anlatalım.

1- Hangi konu üzerinde yazacağınızı iyi belirleyin. Bilgi sahibi olduğunuz bir konu sizin avantajınız olacaktır.

2- Örneğin "aşk büyüsü" hakkında yazacaksanız, başlığınız "aşk büyüsü nasıl yapılır" olabilir. Ara başlıklar için arama motorunuza "aşk büyüsü" yazınız. Alt tarafta size en çok aranan kelime grupları çıkacaktır. Bunlardan seçip, ara başlık yapabilirsiniz.

3- Yazıyı yazarken, kendi düşüncelerinizi yansıtmamaya çalışın. Cümleleriniz bilgi verici, akıcı ve net olmalıdır.

4-Yazınıza "aşk büyüsü" ile başlamalı veya ilk cümle içinde kullanmalısınız. 300 kelimelik bir yazı yazacaksanız, "aşk büyüsü" kelimesini en fazla 15 defa kullanmaya dikkat edin.

5- İnternetten okuduğunuz bilginin aynısını makalenizde kullanmayın. Farklı kelime kalıplarıyla, yeniden oluşturup yazmalısınız.

Makale Yazarlığı Sitesi Yazkazan.net

Yazkazan.net, makale yazma konusunda tecrübesiz olan yazarların gelişiminde büyük rol oynayan bir sitedir. Para kazanmak isteyen ama bu işin nasıl yapılacağını bilmeyenlerin adresidir. Siteye kayıt olduğunuzda makale yazarlığı örnek makale zenginliğinden, eğitim setlerinden, dokümanlardan yararlanıyorsunuz.

Bir makalenin nasıl yazılacağı konusunda her türlü destek ve danışmanlığı alıyorsunuz. Siteye sürekli eklenen zengin konular bulunuyor. Seviyenize uygun istediğiniz konuyu seçerek yazmaya başlayabilirsiniz. İlk yazacağınız konu sizin örnek makaleniz oluyor. Buradaki avantajınız, makalenin nasıl yazılacağı hakkında bilgilendirmeler, talimatnameler bulunuyor. Örnek link ve makaleleri inceleyerek ilk makalenizi rahatlıkla yazabiliyorsunuz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol