Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Online Makale Yazarlığı
Yazkazan Kayıt Ol

İnternetten kısa yoldan para kazanmak isteyenler için online makale yazarlığı ideal seçeneklerden biridir. Web siteleri için makaleler yazarak kazanç sağlayabilirsiniz. Sektörde kendinizi kanıtladığınızda daha çok makaleler yazarak kazancınızı artırabilirsiniz.

Online Makale Yazarlığı

İnternetin yaygınlaşması sonucunda online makale yazarlığı sektör olarak ortaya çıkmıştır. Makale yazarlığı; metin yazarlığı, reklam, pazarlama gibi sektörleri kapsayan çok geniş bir havuzdur. Bu havuza hiç bitmeyecek şekilde sürekli bilgi akışı yapılıyor. Bu bilgi akışını makale yazarları sağlıyorlar.

Online makale yazarlığı, internetin olduğu her yerde yapılabilen bir iştir. Belirli bağlantıları olan, bir siteye bağlı olarak yazan kişiler tarafından iş yürütülüyor. İş genellikle freelance (serbest çalışma) olarak yapılsa da masa başı olarak da yapılabiliyor. Bazı kurum ve siteler kendi yazar kadrolarını oluşturuyorlar. Freelance olarak makale yazarlığı yapanlar ya bireysel olarak ya da bir siteye bağlı olarak yazarlık yapıyorlar.

Sektörün kapısı makale yazabilecek herkese açıktır. Herhangi bir yaş, eğitim, diploma şartı bulunmuyor. Belirli alanda uzmanlaşmış, makale yazabilenler için iyi bir kazanç kapısıdır. Sadece nasıl yapıldığını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini çok iyi bilmelisiniz.

Online Makale Yazarlığı Nasıl Yapılıyor?

Yeni başlayacaklar için online makale yazarlığı sonsuz bir deryadır. Bu derya içinde güzel kazançlar elde edenler oluduğu gibi, kaybolup gidenler de olacaktır. "İnternette yazı yazarak para kazanın" sloganıyla sektör sürekli olarak yazar arayışında bulunuyor.

Online makale yazarlığı gelişmekte ve geleceği olan bir iş koludur. Sektör tam olarak oturmadığı için yazarlığın nasıl yapılacağı genellikle deneyim sonucunda öğreniliyor. Makale yazarlığı yapabilmeniz için şu hususlara dikkat etmeniz gerekiyor;

1- Tatmin edici gelir sağlamak istiyorsanız günlük en az 2 saatinizi ayırmalısınız.

2- Sürekli internet ortamında bilgi arayışı içinde olmalısınız.

3- Yazma hızınızı artırmalısınız.

4- SEO uyum, anahtar kelime kullanımı konusunda kendinizi geliştirmelisiniz.

5- Verilen konu hakkında detaylı araştırma yapıp, sonuçları kendi cümlelerinizle yazmalısınız.

6- Anlatım diline dikkat etmelisiniz.

7- Aynı konu üzerinde farklı şekilde yazarak, kelime dağarcığınızı zenginleştirmelisiniz.

Yazarların Kendini Geliştirdiği Site Yazkazan.net

Yazkazan.net, online makale yazarlığı sektöründe hizmet veren sitelerden biridir. Site 14 yılın verdiği deneyim ve profesyonellikle sürekli başarılı işlere imza atıyor. Web sitelerinin tercih ettiği, güvenilirliği kabul edilen ilk 10 site arasındadır.

Yazarlık hayali kuranlar burada hayallerini gerçekleştirebiliyorlar. Yazarlık geçmişi olmayan, nasıl yapılacağını bilmeyenler verilen eğitimle, zengin kaynaklarla, uzman yazar danışmanlığıyla makale yazmayı öğreniyorlar. Siteye sürekli yeni işler ekleniyor. Her yazarın yazabileceği türden zengin konular bulunuyor. Her konunun nasıl yazılacağı hakkında bilgilendirmeler yapılıyor.

Siteye kaydolan yazar  "yeni yazar" seviyesinde başlıyor. Düzenli ve kaliteli içerikler ürettiğinde her iki ayda bir seviye yükseltebiliyor. Sırasıyla standart, uzman, elit yazar seviyelerine yükselebiliyor. Seviye yükseldiğinde kazancı artıyor. Ayrıca bonuslu işlerden yazıldığında ekstra kazançlar sağlanıyor.

Yeni, standart yazarlar aylık, uzman ve elit yazarlar haftalık ödeme alıyorlar. Ödemeler düzenli olarak yapılıyor. Kazanç dünyasında yerinizi almak istiyorsanız sitenin kısa süreliğine açtığı yazar alımına başvuru yapabilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol