Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Haftaiçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

SEO Makale Yazarlığı Nedir?
Yazkazan Kayıt Ol

Arama motorlarının SEO uyumlu içerikleri zorunlu kılması seo makale yazarlığı nedir sorgusunu da beraberinde getiriyor. SEO kavramı yeni yeni dijital pazarlama sektörüne yerleşiyor. İnternette yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız SEO uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Bu konuda detaylı bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

SEO Makale Yazarlığı Nedir?

Yazarlık hayali kuran birçok kişinin aklını kurcalayan seo makale yazarlığı nedir sorusunu yanıtlamadan önce SEO hakkında kısa bilgi verelim. Arama motorları, yakın dönemde kendilerini güncellediler. Yeni bir uygulama getirdiler. Buna göre internette var olan web siteleri, okuyucuya en doğru bilgiyi vermek zorundadırlar. Bununla birlikte arama motorları kopya içerikleri de kabul etmiyorlar.

Web sitelerinin güncel,özgün ve kaliteli içerikler oluşturma ihtiyacının doğması üzerine SEO (Search Engine Optimization - Arama Motoru Optimizasyonu) kavramı ortaya çıktı. Arama motorları yapay zekayla çalıştığı için, oluşturulan içerik mutlaka okuyucunun sık aradığı kelimeleri içermelidir. Kısaca SEO uyumlu içerik; belirli anahtar kelimeleri ihtiva eden, hedef kitle odaklı bir yazıdır.

SEO uyumlu içerikler üreten kişilere de içerik yazarı deniliyor. Aslında bütün içerik&makale yazarlarının ortak noktası, ürettikleri içeriklerin SEO uyumlu olmasıdır.

SEO uyumlu bir makale yazmak bilgi, deneyim ister. Çünkü yazılacak yazının özgün olması önemlidir. Özgünlükten kastımız, yazar kendi bilgi dağarcığı ve topladığı bilgileri bir araya getirerek, benzeri olmayan bir içerik üretmesidir. Diğer sitelerden alıntı, kopya yapmadan, kendi cümlelerinizle yazmalısınız.

SEO Makale Yazarlığı Nasıl Yapılır?

SEO makale yazarlığı  bir gazetecilik, köşe yazarlığı, metin yazarlığından çok farklıdır. Bilginizi, deneyiminizi kullanarak web siteleri için içerikler üretip, satıyorsunuz. Bunun için hızlı bir bilgisayara ve internete ihtiyacınız bulunuyor. Bununla birlikte boş zamanınızı çok iyi şekilde planlamanız gerekiyor.

SEO makale yazarlığını, kendinize bir blog sayfası oluşturarak, freelance platformlarında iş ilanları vererek, bir makale yazarlığı sitesine kayıt olarak yapabilirsiniz. Nerede makale yazarlığı yaparsanız yapın seo makale yazarlığı nedir sorgusuyla birlikte şu hususlara çok dikkat etmeniz gerekiyor.

1- Anahtar kelimeleri, sayısını çok iyi belirlemelisiniz.

2- İçeriğin kelime sayısını ayarlamalısınız.

3- Cümleler kısa, sade ve okuyucunun dikkatini çekecek özellikte olmalıdır.

4- Dilbilgisi ve imla kurallarına dikkat etmelisiniz.

5- Topladığınız bilgileri aynen yazınıza aktarmayın. Mutlaka değiştirin.

6- Arama motorlarının kopya içerik olarak algılamaması için mutlaka kopya kontrolü yaptırın. Bunu yapan internet siteleri bulunuyor. Bunlardan birini kullanabilirsiniz.

Makale Yazarlığı Sitesi Yazkazan.net

Makale yazarlığı, internette yazı yazarak para kazanma imkanı sunan bir iş koludur. Yazı yazmayla arası iyi olan, araştırmaya, gelişime açık herkesin yapabileceği bir iştir. Bu sektöre yeni adım atacaksanız seo makale yazarlığı nedir gibi birçok sorunuzun tam karşılığını Yazkazan.net sitesinde alabilirsiniz.

Siteye kayıt olduğunuzda size verilen yazarlık e-kitap eğitim seti ve uzman yazar danışmanınızla SEO uyumlu bir makale nasıl yazılır, kısa sürede öğreniyorsunuz. Ayrıca bir alanda değil, birçok farklı konuda yazarak kendinizi geliştiriyorsunuz.

Sitede bulunan zengin makale konularından yazdıkça kendinize olan güveniniz gelişiyor. Her ay kazancınız düzenli olarak hesabınıza yatırılıyor. Uzman ve elit yazar seviyelerine yükseldiğinizde haftalık ödeme alabiliyorsunuz.

Uzman makale yazarı olarak sektörde yer almak, yazdıkça ufkunuz gelişmesini istiyorsanız kısa süreliğine açılan yazar alımına başvurabilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol