Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Üyelik Sözleşmesi ve Kişisel Verilerin Kaydı - Korunması Kuralları

1. Sözleşmenin Tarafları ve Konusu

1.1. www.yazkazan.net alan adlı internet sitesinin tüm haklarının sahibi ve içerik sağlayıcısı Netroel LTD. ŞTİ. firmasıdır.

1.2. Bu sözleşme, üyelik tesisini müteakip, www.yazkazan.net alan adlı internet sitesi ve bu sitenin içeriklerinden yararlanmanın koşullarını, sonuçlarını ve söz konusu üyelik sistemini kullanırken uyulması gereken kuralları; özetle kullanım şartlarını açıklamakta ve “www.yazkazan.net” ile “Üye” arasında bu sözleşmeyle kurulan ilişkinin hüküm ve koşullarını belirlemektedir. Ayrıca, bu sözleşme gizlilik, bilgi güvenliği ve kişisel verilerin korunması ile ilgili olarak “Üyeler”i bilgilendirmek ve uyulması gereken kurallar ile sorumluluklarını açıklamak üzere hazırlanmıştır.

1.3. Bu sözleşme “Üye” tarafından dikkatli ve eksiksiz şekilde okunmalıdır. www.yazkazan.net alan adlı internet sitesi, “Üyelik” ilişkisi tesis edilerek “Üyeler”e özel içeriklere ulaşmak suretiyle kullanılabilmesi “Üye” tarafından burada belirtilen koşullara uyulduğunun kabul ve taahhüt edilmesi gerekmekte ve buna bağlı olarak, “Üye”nin bu koşulları tamamen kabul ettiği varsayılmakta; buna bağlı olarak “Üye” aşağıda yer alan tüm düzenlemeleri, daha sonra hiçbir itiraza mahal vermeyecek şekilde okuduğunu ve kayıtsız, koşulsuz onayladığını kabul ve taahhüt eder.

2. Yazkazan.net İnternet Sitesinden Sunulan Hizmetler

2.1.www.yazkazan.net alan adlı internet sitesi, herhangi bir kişisel bilgi paylaşımı gerekmeksizin, herkese açıktır. Bununla birlikte sitede yer alan kayıt formunu doldurup sözleşmeyi onaylayan üyelere (“üye”) normal site gezintisinde elde edebileceği bilgilere ilave olarak, internet ortamında içerik yazarak kazanç elde etmenin yanı sıra “www.yazkazan.net” tarafından belirlenecek ek hizmetler sunulmakta ve “üyeler” bu hizmetlerden ücretsiz bir şekilde yararlanmaktadır.

3. Üyelik Prosedürü

3.1. www.yazkazan.net alan adlı internet sitesine üye olmak isteyen kişiler, kayıt formunda ve profil sayfasında yer alan (ad, soyad, email adresi, meslek bilgisi, yazarlık deneyimi, günlük online süresi, sahip olduğu blog veya web site adresi, bilgi sahibi olduğu alanlar, içerik yazabileceği diğer diller, ödeme alacağı banka hesap bilgileri) bilgileri girecek, kayıt formunda “üye” tarafından belirlenen e-posta ve şifre ile giriş yapabilecektir.

Ardından sitede yer alan; “www.yazkazan.net internet sitesi üyelik sözleşmesini ve kişisel verilen kaydı ve korunması kurallarını okudum, kabul ediyorum. Bu çerçevede, ”Tarafıma ticari elektronik ileti gönderilmesine ve siteye üye olmak üzere ilettiğim kişisel bilgilerin, (özellikle 3 üncü maddeleri olmak üzere) 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, kaydedilmesi, işlenmesi, aktarılması ve üçüncü kişilerle paylaşılmasına açıkça onay veriyorum.” Sözleşme maddesini de kabul etmektedir.

3.2. Formda herhangi bir eksik bilgi girilmediğinin anlaşılması halinde, “Kayıt Ol” butonuna basıldığında, kişinin kayıt formunda vermiş olduğu “E-posta adresine” üyeliğinin aktivasyonunu gerçekleştirebileceği bir eposta gönderilir.

3.3. “Üye” olmak isteyen kişi eğer www.yazkazan.net alan adlı internet sitesindeki hesabını aktive etmez ise üyeliği tamamlanmamış sayılır. Giriş bilgilerini unutur ise yazar.yazkazan.net alan adlı web sitesi üzerinden “Şifremi unuttum” bağlantısı aracılığı ile yeni şifre talebinde bulunabilir.

3.4. Şifre, sadece “Üye” tarafından bilinir. “Üye” dilediği zaman şifresini değiştirebilir. Şifrenin korunması tamamıyla kullanıcının sorumluluğundadır. “Yazkazan”, şifre kullanımından doğacak problemlerden sorumlu değildir.

3.5. “Üye”, e-posta ve “Yazkazan” tarafından verilen şifre ile sisteme giriş yapabilir. Aynı zamanda “Üye”ye giriş ekranında “Şifrenizi unuttuysanız yeni şifre almak için buraya tıklayın.” (Şifremi Unuttum) seçenekleri sunulacaktır. “Üye” sisteme hatalı bir giriş yapması halinde ilgili ekrana uyarı mesajı gelecektir.

“Üye” nin “Şifrenizi unuttuysanız yeni şifre almak için buraya tıklayın.” seçeneğini tıklaması halinde, açılan sayfa üzerinde e-posta adresi istenecek ve “Yeni Şifre Gönder” butonuna basıldığı taktirde “Üye” nin daha önce sisteme girmiş olduğu e-posta adresine bir e-posta gönderilecektir. Bu e-posta içeriğinde sistem tarafından otomatik olarak oluşturulan yeni şifre yer alacaktır. “Üye” artık yeni şifresi ile giriş yapacak şifre değiştirme işlemini gerçekleştirmiş olacaktır.

4. Üye’nin Yükümlülükleri

4.1. “Üye” 2 nci maddede yazılı hizmetlerden yararlandığı sırada, Kayıt Formunda verdiği bilgilerin doğru olduğunu ve bu bilgilerin (şifre unutma gibi) hatalı veya noksan girilmesinden doğacak zararlardan dolayı sorumluluğun kendisine ait olduğunu, bu hallerde “Üye” liğinin sona ereceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

4.2. “Üye” ; www.yazkazan.net üzerinden sunulan hizmetlerin ve kullanılan yazılımların telif haklarının “Netroel LTD. ŞTİ.” veya “Netroel LTD. ŞTİ.” ya lisans veren veya yazılım desteği sağlayan kişilere ait olduğunu, fikri mülkiyet hukuku kapsamında korunduğunu; ihlali durumunda kendisinin sorumlu olacağını; bu yazılımları ya da servisleri hiçbir şekilde izinsiz çoğaltıp dağıtmayacağını, zarar vermeyeceğini, yayınlamayacağını, pazarlamayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.3. “Üye”; 2 nci maddede yazılı hizmetlerden yararlandığında kendisi tarafından ileri sürülen şahsi fikir, düşünce ve ifadelerin, yine www.yazkazan.net üzerinden internet ortamına eklediği dosyaların sorumluluğunun kendisine ait olduğunu ve “Netroel LTD. ŞTİ.” nın bunlardan dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.4. “Üye” www.yazkazan.net internet sitesine zarar verecek veya “Netroel LTD. ŞTİ.” yı başka internet siteleriyle ya da üçüncü kişilerle ihtilaflı duruma getirecek herhangi bir yazılım, içerik veya materyal bulunduramayacağını, paylaşamayacağını ve herhangi bir şekilde bir hukuka aykırı durum doğarsa bunun hukuki ve cezai sorumlulukların tümünü üzerine aldığını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.5. “Üye” ; 2 nci maddede yazılı hizmetlerin, 18 yaşından küçükler tarafından kullanılmayacağını ve 18 yaşından küçük olanların bu servislere üye olamayacağını; buna bağlı olarak, kendisinin de 18 yaşından büyük olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir.

4.6. “Üye” 2 nci maddede yazılı hizmetlerden yararlandığı sırada kaybolacak ve/veya eksik alınacak, yanlış adrese iletilecek bilgi, içerik ve dosyalardan “Netroel LTD. ŞTİ.” nın sorumlu olmayacağını kabul ve taahhüt eder.

4.7. “Üye” 2 nci maddede yazılı hizmetlere ya da sisteme “Netroel LTD. ŞTİ.” tarafından belirlenen yöntem dışında ve/veya yetkisiz şekilde ulaşmamayı ve yazılım ile servislerin özelliklerini hiçbir şekilde değiştirmemeyi ve sözü geçen düzenlemelere uymadığı durumlarda “Netroel LTD. ŞTİ.”’nın uğrayabileceği tüm zararı karşılamayı kabul ve taahhüt eder.

4.8. “Üye” www.yazkazan.net alan adlı web sitesi üzerinde yer alan içerik taleplerini yazmak ve karşılığında kazanç elde etmekle sorumludur. Üye yazdığı içeriklerin tamamen özgün, kendi tarafından yazmış olduğunu, yazım ve imla kurallarına ve açıklama kısmında istenilen yapıya uygun şekilde hazırladığını kabul ve taahhüt eder. “Üye” tarafından içerikler içerisinde bu gerekliliklerin yerine getirilmediği taktirde “Üye” liğinin sona erebileceğini, içeriğin kabul edilmeyeceğini peşinen kabul ve taahhüt eder. Bu haller kapsamında “www.yazkazan.net” veya “Netroel LTD. ŞTİ.” firmasından hiçbir hak ve maddi çıkar talep etmeyeceğini kabul ve beyan eder.

4.9. “Üye” 2 nci maddede yazılı hizmetlerden yararlandığı süre boyunca forum, portal, reklam, sikayetvar.com ve türevi sitelerde “www.yazkazan.net” hakkında olumsuz yazı, bildiri, hizmet kötüleyici metin ve dijital hiçbir materyal paylaşmayacağını, “Netroel LTD. ŞTİ.” tespit ettiği tespit ettiği taktirde “Üye” ye tebliğ edildikten 3 iş günü içerisinde kaldıracağını kabul ve beyan etmektedir. Bu haller kapsamında “www.yazkazan.net” veya “Netroel LTD. ŞTİ.” nın uğrayacağı tüm zararı karşılamayı kabul ve taahhüt eder.

4.10. “Üye” destek ve yardım gibi konular için sadece “www.yazkazan.net” adresinde yer alan Destek menüsünü kullanabilir. Destek menüsü dışında mail, telefon gibi herhangi bir iletişim aracını kullanmayacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.11. “Üye” 2 nci maddede yazılı hizmetlerden yararlandığı sırada 30 gün içerisinde 1 defa para çekme talebi hakkına sahiptir. “Üye” 30 gün içerisinde 1 kez para çekme talebinde bulundu ise “para çekme talebi” tamamlanmadan ikinci para çekme talebini oluşturamaz. Para çekme talebi oluşturmak istediğinde mevcut olan para çekme talebinin tamamlanmasını beklemelidir.

4.12. “Üye” ödeme bilgilerini eksik veya yanlış girdiği taktirde doğabilecek tüm zararlardan kendisinin sorumlu olduğunu kabul ve taahhüt etmektedir. “Üye” sadece üyelik aşamasında verdiği Ad, Soyad bilgileri ile uyumlu olan bir banka hesabına ödeme alabileceğini, kabul ve beyan eder.

4.13. “Üye” ödeme alabilmek için ödeme alt limiti olan kesinleşmiş kazancı 200.00 TL’yi geçmesi gerektiğini, para çekme talebinde bulunması gerektiğini ve banka bilgilerinin “Üye” ad soyad ile uyumlu, doğru ve eksiksiz olması gerektiğini kabul ve beyan eder. “Üye” nin bu şartlardan herhangi birisini yerine getirmediği taktirde para çekme talebinde bulunamaz ve kesinleşmiş kazancı bir sonraki aya devir eder.

4.14. “Üye” üyeliğini tek taraflı olarak iptal ettirse bile, bu iptal işleminden önce, üyeliği sırasında gerçekleştirdiği icraatlerden, iş ve işlemlerden sorumlu olacağını kabul ve taahhüt etmektedir.

4.15. “Üye” istediği zaman www.yazkazan.net ile arasında gerçekleşen sözleşmeyi tek taraflı olarak iptal edebilir. “Üye” hesabını iptal etmek istediği talep ettikten sonra 10 (on) gün içerisinde feshedilmiş kabul edilir. Sözleşmeyi feshederseniz ve kesinleşmiş kazancınız 50,00 (Elli) TL’ye ulaşmışsa ve bu eşiği aşıyorsa, kesinleşmiş kazancınız sözleşme feshinizi bildirdiğiniz günden sonraki ödeme zamanında ödemeniz yapılır. Eğer sözleşme fesheden “üye” kesinleşmiş kazancı 50,00 (Elli) TL’ye ulaşmamış ise ödenmeden kalacağını, tüm kazançlarından feragat ettiğini ve haklarını “Netroel LTD. ŞTİ.” firmasına devrettiğini peşinen kabul ve beyan eder.

4.16. “Üye” 2 nci maddede yazılı hizmetlerden yararlandığı süre boyunca “www.yazkazan.net” sistemine gönderdiği içeriği tanıtım, reklam, pazarlama ve duyuru amacı ile yayınlamayacağını, yayın, kullanım ve satış haklarının sadece “Netroel LTD. ŞTİ.” tarafından sağlanacağını kabul ve taahhüt etmektedir. “Üye”; “www.yazkazan.net” internet sitesine üye olmakla ve içerik üretmekle bu yönde bir rıza göstermiş ve onay vermiş sayılır. “Üye”, “www.yazkazan.net” üzerinde üretilen içerikler karşılığında belirtilen fiyatlar dışında telif ve benzeri hiçbir ücret veya hak talep etmeyeceğini peşinen kabul ve taahhüt eder.

4.17. “Üye” kendisine verilen şifrelerinin kullanılması suretiyle yapılan işlemlerin kendisine ait kabul edileceğini, “Netroel LTD. ŞTİ.” nın www.yazkazan.net alan adlı internet sitesine erişim sağlayan kişilerinin kimliklerini araştırma ya da kontrol yükümlülüğünün olmadığını; dolayısıyla, herhangi bir şekilde kullanımının “bir başkası tarafından gerçekleştirildiği” şeklinde bir savunmada bulunamayacağını kabul ve taahhüt etmektedir. Bununla birlikte “Üyelerin” www.yazkazan.net üzerinde doğru ve güncel olmayan bilgi vermesi halinde ya da bilgilerin doğru ve güncelliğinden şüphe edildiğinde, “Netroel LTD. ŞTİ.” nın hizmetleri / üye hesabını sonlandırma hakkı saklıdır.

4.18. “Üye” “Netroel LTD. ŞTİ.” nın www.yazkazan.net alan adlı internet sitesinin yer aldığı sistemi ticari amaçla kullanabileceğini kabul ve taahhüt eder. Doğabilecek mevzuat ve vergi yükümlülükleri yazarın sorumluluğundadır.

4.19. “Üye “, Netroel LTD. ŞTİ.” nın dilediği zaman veya sürekli olarak www.yazkazan.net internet sitesinin yer aldığı tüm sistemi izleyebileceğini kabul ve taahhüt etmektedir.

4.20. "Üye" ; "Netroel LTD. ŞTİ." dan izin almadan "Netroel LTD. ŞTİ." servislerini ya da 2 nci maddede yazılı hizmetleri ticari amaçla ya da reklam amacıyla kullanmamayı, kabul ve taahhüt etmektedir.

4.21. Bu sözleşme gereği “Netroel LTD. ŞTİ.” ya devrettiği mali hakları karşılığında, iş bu sözleşmenin 4.24 ncü maddesinde yazılı meblağı aldığını, 4.24. ncü maddesinde yazılı meblağdan başka her ne nam altında olursa olsun “Netroel LTD. ŞTİ.” dan herhangi bir talepte bulunmayacağını, www.yazkazan.net alan adlı internet sitesine yüklediği içeriklerin mali ve telif haklarını başka şahıs ve kurumlara daha önceden devretmediğini ve bundan sonra devretmeyeceğini ve yine bu içerikleri aynen veya değişik adla veya kısmi değişiklikler yaparak başkalarına kısmen de olsa ticari amaçla kullanmayacağını beyan ve kabul eder.

4.22. "Üye" www.yazkazan.net sitesini kullandığı süre boyunca Standart Yazar statüsünde iken para çekme talebinde bulunduğunda çekmek istediği tutarın %80 (seksen)'ini, Uzman Yazar statüsünde iken %90 (doksan)'ını teslim alacağını geriye kalan tutarın bakiyesinde bekletileceğini kabul ve beyan etmektedir.

5. Netroel LTD. ŞTİ.’nın Hakları

5.1. Bu kapsamda, “Netroel LTD. ŞTİ.”, bu Sözleşmenin konusu olan hizmetlerin kapsamını, içeriğini herhangi bir zamanda değiştirme ve sunulan hizmetleri eksiltme/artırma ya da tamamen durdurma konusunda münhasır tek yetkilidir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması ya da 2 nci maddede yazılı hizmetlerin kısmen veya tamamen durdurulmasından dolayı "Netroel LTD. ŞTİ." nın üyelerine veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu ya da taahhüdü bulunmamaktadır.

Ayrıca, "Netroel LTD. ŞTİ.", herhangi bir yasal yükümlülüğü bulunmamasına karşın, bu Sözleşme kapsamındaki hizmetleri ücretsiz bir şekilde sunduğu için, bu hizmetlerin, her zaman ve her şart altında, zamanında, güvenli ve hatasız olarak sunulacağını, servis kullanımından elde edilen sonuçların her zaman doğru ve güvenilir olacağını, servis kalitesinin herkesin beklentisine cevap vereceğini taahhüt etmemektedir. Bu kapsamda, “Üyeler” in hizmetlerden yararlandığı sırada kaybolacak ve/veya eksik alınacak, yanlış adrese iletilecek bilgi, dijital içerik, makale, mesaj ve dosyalarından "Netroel LTD. ŞTİ." sorumlu değildir.

5.2. "Netroel LTD. ŞTİ." , site üzerinden yapılan ve zarar doğurabilecek her türlü haberleşmeyi, yayını, bilgi aktarımını istediği zaman kesme hakkını ve gereken koşullar oluştuğu takdirde üye bilgilerini silme, "Üye" yi hizmetlerden menetme ve üyeliğine son verme hakkını saklı tutar.

5.3. "Netroel LTD. ŞTİ.", “Üye” lerin bu Sözleşme kapsamındaki hizmetlerden yararlanmaları sırasında, ortamda bulunduracakları ve kendi rızalarıyla ilettikleri/paylaştıkları dosyaların, mesajların, içeriklerin, makalelerin, bilgilerin bazılarını veya tamamını uygun göreceği periyodlarla yedekleme ve silme yetkisine sahiptir. "Üye", www.yazkazan.net alan adlı internet sitesine üye olmakla bu yönde bir rıza göstermiş ve onay vermiş sayılır.

5.4. “Netroel LTD. ŞTİ.”, “Üye” tarafından sisteme yüklenen içerikleri silme, düzenleme, değiştirme, yayın, ticari, tanıtım, reklam, pazarlama ve duyuru amacı ile yayınlama hakkına sahiptir. www.yazkazan.net sistemi “Netroel LTD. ŞTİ.” tarafından uygun görülecek başka bir alan adına taşıma yetkisine sahiptir. “Üye” www.yazkazan.net internet sitesine üye olmakla bu yönde bir rıza göstermiş ve açıkça onay vermiş sayılır. Bu hallerde “Üye”, “Netroel LTD. ŞTİ.” dan telif ve benzeri hiçbir ücret veya hak talep etmeyecektir. Netroel LTD. ŞTİ. “Üye” işlemleri için bazı verileri (ip, lokasyon, üyelik tarih saat, işletim sistemi, tarayıcı) kayıt altına alma, takip etme, inceleme, saklama haklarına sahiptir.

5.5. “Üyeler” , web sitesine yükledikleri her türlü yazı, fotoğraf, video, yazılım, bilgi, görsel, işitsel malzemelerin ve bu sayılanlar ile sınırlı olmaksızın diğer uygulamaların ve/veya bunların işlenmesi halinde işlemesi ve/veya ses kayıtları ve/veya oluşturulan her türlü tertip ve versiyonları ve/veya bunlardan elde edilen ve/veya bunlarla bağlantılı her türlü tespitler (bundan böyle "İçerik" olarak anılacaktır) üzerindeki tüm mülkiyet hakları ile eser sahibi olmaktan ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu (bundan böyle “FSEK” olarak anılacaktır)’ndan doğan çoğaltma, yayma, işleme, işaret ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim, temsil şeklindeki mali haklarını ve/veya icracı ve/veya yapımcı olmaktan doğan bağlantılı haklarını, topluma sunuluş biçim, zaman ve yerinin belirlenmesi ve eserde herhangi bir şekilde değişiklik yapılması ve tasarımdan, markadan doğan haklarını, tasarımları tescil ettirme ve ürünlere uygulama ve diğer tüm fikri ve sınai haklarını, görüntü/ses/içerik sahiplerinin kişisel haklarını, "Netroel LTD. ŞTİ." tarafından belirlenen her türlü mecrada/platformda/ürün/malzeme/organizasyonda vs (radyo, TV, internet, sinema, doğrudan pazarlama aktiviteleri, basın toplantıları, yazılı ve görsel medya dâhil olmak üzere Wap, kiosk, cep telefonu gibi elektronik ya da sayısal/dijital ortamlarda, telefon santrali ve IVR müzikleri, telefon zili tonları vs) Katma Değerli Servisler (Hücre yayını, WAP/GPRS, Mobil müzik, mobil video, çalarken dinlet, Mobil TV, Videostreaming ve diğer tüm şarkı indirme servisleri ve/veya işbu tarihten sonra gelişecek yeni nesil mobil teknolojileri) kapsamında her türlü servis, ortam, uydu, kablo diğer dijital, telli ve telsiz tüm araçlar olmak üzere ve bu sayılanlarla sınırlı olmaksızın geçerli olmak üzere ve başkalarında da devredilebilecek şekilde, herhangi bir süre ve mecra kısıtlaması olmaksızın, Türkiye ve dünyada kullanılmak üzere, herhangi bir bedel talep etmeksizin devrettiğini, söz konusu İçeriklerin önceden izin almaya gerek olmaksızın yayınlanmasına ve/veya kendisinin belirleyeceği üçüncü kişilerce görüntülenmesi/izlenmesine ve söz konusu içeriklerin ve bu içeriklerle ilgili sistem kayıtlarının (içerikleri sisteme yükleme, çıkarma vb.) "Netroel LTD. ŞTİ." tarafından kaydedilmesine/işlenmesine ve altyapı sağlayan firmalarla paylaşılmasına, satışına, pazarlanmasına muvafakat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.6. “Üyeler” , söz konusu içerikler üzerindeki ve içerikte yer alan herhangi bir fikri ve sınai hak teşkil eden unsur üzerindeki, tüm mülkiyet haklarının, çoğaltma, yayma, işleme, işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim şeklindeki mali ve yapımcı ve/veya icracı olmaktan doğan bağlantılı hakların, görüntü/ses/içerik sahiplerinin kişisel haklarının, tam ve tek sahibinin “Netroel LTD. ŞTİ.” olduğunu, alt çalışanlardan, ilgili eser veya hak sahiplerinden ya da onların bağlı bulunduğu meslek birliklerinden “FSEK”in 48 ve 52 nci maddelerinde düzenlenen sıhhat şartlarına uygun ve yazılı şekilde sınırsız ve herhangi bir süre kaydı olmaksızın süresiz, Türkiye’de ve tüm dünyada yukarıda sayılanlar da dâhil her türlü ürün/platform/malzeme/organizasyon/mecrada vs. geçerli olmak üzere üçüncü kişilere de devredilebilecek biçimde devraldıklarını, izin aldıklarını, hak sahibi olduklarını, eserler dolayısı ile Meslek Birliklerine ödenmesi gerekli tüm bedellerin sorumluluğunun kendilerinde olduğunu kabul ve taahhüt ederek, bu hakların kendi uhdelerinde olduğunu, bu hakları devredebilme kabiliyet ve hukuki salahiyetinde olduklarını, bu haklar üzerinde direkt veya dolaylı olarak bir üçüncü şahsın hiçbir nam ve isim altında herhangi bir takyidat, mali veya manevi veya ticari bir hakkı olmadığını, ücreti karşılığında tüm haklarından feragat ederek tüm haklarını “Netroel LTD. ŞTİ.” firmasına devrettiğini kabul ve taahhüt ederler.

5.7. www.yazkazan.net alan adlı internet adresinde mevcut bulunan bilgiler, görseller ve içerikler, kod ve yazılım da dâhil olmak üzere, site içeriğindeki tüm materyaller fikri ve sınai haklar ile ilgili yasal mevzuat gereğince korunmaktadır. Bunlar, "Netroel LTD. ŞTİ." dan daha önceden yazılı olarak izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanamaz, dağıtılamaz, çoğaltılamaz, kullandırılamaz, değiştirilemez veya ileride kullanılmak üzere saklanamaz. Tüm www.yazkazan.net alan adlı internet sitesi içeriğine (metin, veri, grafik, görüntü, logolar, düğme simgeleri, veri tabanı, tasarım, yazılım ve sair diğer Web Site ve mobil uygulama içeriğine ilişkin unsurlar dahil olmak üzere eser niteliği taşıyan tüm içerikler, buluşlar, içerikler, endüstriyel tasarımlar, marka, logo vb. tüm ayırt edici işaretler vb. ) ilişkin tüm fikri ve sınai haklar "Netroel LTD. ŞTİ." nın mülkiyetindedir. www.yazkazan.net alan adlı internet sitesinde yer alan bütün yazıların, grafiklerin, görsellerin ve tüm resimlerin her hakkı saklıdır "Üye"ler ticari anlamda haksız rekabete yol açacak, ticari itibardan faydalanma anlamına gelebilecek davranışlardan kaçınacak, web sitesinde yer alan mevcut içeriği hiçbir şekilde kopyalamayacaktır.

5.8. www.yazkazan.net alan adlı internet sitesinin, tasarımına ve yazılımına ilişkin hakların izinsiz kullanımı (işleme, çoğaltma, yayma, temsil, umuma arz, işaret ses ve/veya örüntü nakline yarayan araçlarla umuma iletim ve yeniden iletim) ile, bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü izinsiz ifşa ve kullanım, fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlali anlamına gelecektir.

5.9. "Netroel LTD. ŞTİ." , "Üye"nin başka web sitelerine geçişini sağlayabilir. Bu takdirde “Üye”, geçiş yapacağı sitelerin içeriğinden " Netroel LTD. ŞTİ." nın sorumlu olmadığını kabul eder. Link verilmesi, link verilen web sitelerinin içeriğinin " Netroel LTD. ŞTİ." tarafından onaylandığı anlamına gelmez. " Netroel LTD. ŞTİ. " tarafından işletilmeyen diğer web sitelerine bağlantılar verilebilmektedir. Bu internet sitelerinden herhangi birini ziyaret ederseniz, o sitenin gizlilik ve diğer politikalarını gözden geçirmelisiniz. Diğer şirketlerin politika ve uygulamalarından " Netroel LTD. ŞTİ." sorumlu değildir. www.yazkazan.net alan adlı internet sitesinin kullanıcıları, hizmet alabilmek için bazı kişisel bilgilerini " Netroel LTD. ŞTİ." ile paylaşmaktadır.

5.10. "Netroel LTD. ŞTİ." , ileride doğacak teknik zaruretler ve mevzuata uyum amacıyla “Üyeler”e bilgi vermek zorunda olmadan bu Sözleşmenin ya da kullanım şartlarının uygulamasında ve içeriğinde değişiklikler yapabileceği gibi mevcut maddelerini değiştirebilir, Sözleşmeyi iptal edebilir veya Sözleşmeye yeni maddeler ilave edebilir. "Üyeler" güncel sözleşmeyi her zaman “yazar.yazkazan.net/sozlesme” alan adlı internet adresinde bulabilir ve okuyabilir. Hizmetler ile ilgili değişiklikler site içerisinde duyurulacak ve gerektiğinde “Üye” nin hizmetlerden yararlanabilmesi için Sözleşme değişiklikleri ile ilgili butonu tıklamak suretiyle değişikliklerin onaylaması istenecektir.

6. Netroel LTD. ŞTİ.’nın Hakları

6.1. "Netroel LTD. ŞTİ.", “Üyeler” e daha iyi hizmet verebilmek ve “Üyeler”in beklentilerine daha uygun içerikler sağlamak amacıyla, üyelik aşamasında ve/veya internet sitesini kullanırken bazı kişisel bilgileri (isim, yaş, ilgi alanları, e-posta adresi vb.) talep etmekte ve üyelik öncesinde sizden alınan onay ve açık rıza ile kaydetmekte ve “Netroel LTD. ŞTİ." tarafından korunmaktadır. Ayrıca " Netroel LTD. ŞTİ." siteye erişim sağlayan kişilerinin kimliklerini araştırmamakta ya da herhangi bir kimlik kontrolü de yapmamaktadır. “Üye”lerin sadece, kendi iradeleriyle ve kendileri tarafından iletilen bilgiler temin edilmektedir. “Üye”ler, kişisel bilgilerini paylaşmaksızın www.yazkazan.net alan adlı internet sitesini dilediği sıklıkta ziyaret edebilmektedir.

6.2. "Netroel LTD. ŞTİ." , “Üye”lerin 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (bundan böyle “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” olarak anılacaktır) uyarınca ilettikleri açık rızaya ve onaya dayalı olarak, www.yazkazan.net alan adlı internet sitesi üzerinden “Üye”ler tarafından kendisine iletilen bilgileri işleyebilir, bir veri tabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir." Netroel LTD. ŞTİ." sistemlerinde toplanan bu bilgiler, “Üye”lere daha iyi hizmet vermek amacıyla ve/veya " Netroel LTD. ŞTİ." tarafından ("Netroel LTD. ŞTİ." ve/veya " Netroel LTD. ŞTİ." tarafından belirlenecek firmaların ürün ve hizmetlerinin pazarlaması, istatistiki inceleme, veri tabanı genişletme, kampanya düzenleme vb. amaçlı) kullanılmaktadır. “Üye”ler, ayrıca kendilerine, " Netroel LTD. ŞTİ." dan veya " Netroel LTD. ŞTİ." tarafından belirlenecek firmalardan ticari elektronik ileti gönderilebileceğini kabul etmektedir. "Üye", www.yazkazan.net alan adlı internet sitesine üye olmakla bu yönde açık bir rıza göstermiş ve onay vermiş sayılmaktadır.

6.3. "Netroel LTD. ŞTİ." , "Üye"nin ilettiği kişisel bilgilerin içerik sağlayıcılar ve web servisleri kullanıcılarına, üyenin özlük haklarını taciz etmeyecek şekilde, gerekli iletişim, tanıtım, mal teslimi, reklam vb. amaçlar için kullandırılması ve bu suretle paylaşılması konusunda yetkilidir. Bir başka deyişle "Üyeler", bu Sözleşme kapsamında toplanan veri ve bilgilerin; "Netroel LTD. ŞTİ." nın çalışanları, servis sağlayıcıları, grup şirketleri ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile ve/veya "Netroel LTD. ŞTİ." nın mevcut ve/veya potansiyel iş ortakları ile paylaşılabileceğini ve/veya devredebileceğini ve her iki halin de bu madde kapsamında ihlal olarak addedilemeyeceğini kabul etmektedir. Üye",www.yazkazan.net alan adlı internet sitesine "Üye" olmakla, “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” uyarınca bu yönde bir açık rıza göstermiş ve onay vermiş sayılır. "Netroel LTD. ŞTİ.", bu Sözleşme kapsamında temin ettiği kişisel bilgileri, bu Sözleşmede/Kullanım Şartlarında belirlenen koşullar dışında ya da “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu”na aykırı şekilde, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmayacak, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmayacaktır.

6.4. "Netroel LTD. ŞTİ." , “Üye”lerinin bilgilerini aşağıda belirtilen koşullardan birinin ya da hepsinin gerçekleşmesi halinde ilgili resmi merciler ile paylaşma hakkına sahiptir:

a) Resmi makamlardan "Üye"ye yönelik suç duyurusu ya da resmi soruşturma talebi gelmesi durumunda,
b) "Üye" nin sistemin çalışmasını engelleyecek bir sabotaj ya da saldırı yaptığının tespit edilmesi durumunda,
c) Üyeliği Sözleşmede belirtilen sebeplerden dolayı iptal edilmiş bir "Üye"nin yeniden "Üye" olarak sözleşme ihlalini tekrarlaması durumunda,
d) “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” nun gerektirmesi halinde.

6.5. www.yazkazan.net alan adlı internet sitesi, “Üyeler”inin sitedeki dolaşımları sırasında ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik olarak kaydedilmektedir. Bu veriler, sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme, kullanıcı deneyimini arttırma oranlarının tespiti için kullanılmaktadır. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen "cookie" adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistiki veri olarak toplanmakta olup; kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan, kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılır kılmaktır.

6.6. “Üyeler ”e sunulan içeriğin kalitesini artırmak, bazı hizmetlere doğrudan ulaşılabilmesini sağlamak için kullanıcının ayrıca bir onay vermesi halinde coğrafi konum bilgisi ilişkin veri kaydedilebilir ve kullanılabilir.

6.7. E-posta iletişimlerinde, mesaj şifrelenmediği takdirde, mesajın güvenliği garanti altına alınamadığı için, gönderilecek e-postaların güvenliğinden "Üye" sorumludur.

6.8. www.yazkazan.net alan adlı internet sitesi “Üyeler”i, içeriklerde yer alan kişisel bilgiler ve kişilere ait özel hayata ilişkin bilgiler ve/veya içerikler bakımından söz konusu kişisel hak sahibi kişilerden gerekli izinleri aldıklarını, bir başkasının kişisel haklarını, gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da başka mülkiyet hakları dâhil her türlü fikri ve sınai mülkiyet hakları ile korunan içerikleri, bilgileri; sahibinden ya da hakları elinde bulundurandan, önceden yazılı izin almaksızın web sitesi kapsamında kullanmayacaklarını kabul ve taahhüt etmektedir.

6.9. www.yazkazan.net alan adlı internet sitesi “Üyeler”i suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yerel ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dâhil olmak üzere; hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, rahatsız edici, şiddet, terör, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici, tehdit, taciz ve hakaret içeren, ya da ahlaka, toplum düzenine aykırı, kişi ve/veya kurumların özel hayatına, şahsiyetine ve sair haklarına zarar verebilecek, içerikleri www.yazkazan.net alan adlı internet sitesine iletmeyecek, herkese açık alanlara ya da özel mesaj alanlarına “Üye”leri herhangi bir şekilde rahatsız edecek mesaj veya içerik yüklemeyecek/yayınlamayacak; ayrıca, web sitesine bir virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiç bir tür içerik, yazılım ya da başka herhangi bir malzeme iletmeyecek ve başka herhangi bir kullanıcının web sitesini kullanmasını ya da istediği gibi kullanmasını engellemeyecektir. Bu gibi hukuka aykırı içeriklerin “Üyeler” tarafından yayımlanması, doğabilecek sorumlulukların "Netroel LTD. ŞTİ." tarafından yüklenildiği anlamına gelmeyecektir.

6.10. "Netroel LTD. ŞTİ." , www.yazkazan.net alan adlı internet sitesinde, suç teşkil edecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, tehditkar, hakaret ve küfür içeren, küçük düşürücü, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı, cinsiyet ve ırk ayrımcılığı yapan her tür bilgiyi ve malzemeyi, değiştirme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma, söz konusu hareketlerde bulunduran “Üyeler”in üyeliklerini iptal etme, men etme ve sonlandırma hakkını saklı tutar.

7. Netroel LTD. ŞTİ. Kayıtlarının Geçerliliği

"Üye" bu Sözleşmeden doğabilecek ihtilaflarda "Netroel LTD. ŞTİ."in defter kayıtlarıyla, mikrofilm, mikrofiş, ip, tarayıcı, tarih saat, işletim sistemi, üye bilgileri, üye işlemleri, lokasyon ve bilgisayar kayıtlarının 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193 üncü maddesi anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu beyan ve taahhüt eder.

8. Uygulanacak Hükümler

Bu Sözleşmeyle ilgili olarak çıkabilecek ihtilaflarda öncelikle bu sözleşmedeki hükümler, hüküm bulunmayan hallerde ise Türk Kanunları (6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu, 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu, 5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun ve 6563 sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Marka, Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarım Haklarının Korunması ile ilgili kanun hükmünde kararnameler, “Kişisel Verilerin Korunması Kanunu” ve hâlihazırda yürürlükte olan ilgili her türlü mevzuat hükümleri) uygulanacaktır.

9. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

Bu Sözleşmenin uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Merkez (Çağlayan) Mahkemeleri ile İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

10. Tazminat

“www.yazkazan.net” ve onun bağlı işletmelerini, aracılarını, yazarlarını, Netroel LTD. ŞTİ. tarafından sağlanmayan Mülklerde sunulan herhangi bir içerik, Hizmetleri kullanımınız, Sözleşme’nin herhangi bir hükmünü ihlaliniz dahil olmak üzere, tüm üçüncü taraf taleplerine, Mülklere ilişkin veya bunlardan doğan sorumluluklara karşı tazmin edeceğinizi ve savunacağınızı kabul edersiniz. www.yazkazan.net’in “üyeleri”, söz konusu tazminatın lehtarlarıdır.

11. Yürürlük

Kullanıcı üyeliğini oluşturup üye girişi yaptığında karşısına çıkan sözleşmede altta yer alan “Yazkazan.net kurallarını okudum ve kabul ettim." kutucuğunu seçip/işaretleyip/onaylayıp, "Kabul Ediyorum” butonunu tıkladığında bu sözleşme taraflar arasında süresiz olarak yürürlüğe girer. "Netroel LTD. ŞTİ." , bu Sözleşmede yer alan düzenlemeleri, herhangi bir açıklama ya da bilgilendirme yapmadan değiştirme ve güncellenme hakkını saklı tutar.

12. Fesih

"Netroel LTD. ŞTİ." , "Üye"nin bu koşullar dâhilinde belirtilen hükümlere ve uygulama içinde yer alan kullanıma ve "Netroel LTD. ŞTİ." hizmetlerine ilişkin benzeri kurallara aykırı hareket etmesi durumunda; “Sözleşme”yi tek taraflı olarak feshedebilecektir. Ayrıca, “Üye”, bu “Sözleşme” yi dilediği zaman feshetme, “ Üye”liğini sona erdirme ve bu Sözleşme kapsamında verdiği kişisel bilgilerinin, silinmesini, yok edilmesini veya anonim hale getirilmesini talep edebilir.