Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Web Sitesi İçerik Yazarı
Yazkazan Kayıt Ol

İnternetin uçsuz bucaksız deryasında web sitesi içerik yazarı adından sıkça söz ettiriyor. Bu iş kolu henüz emekleme döneminde olsa da pazarlama&tanıtım sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda hızla gelişim gösteriyor. Web  siteleri yeni dünya düzeninde rekabete ayak uydurabilmek için içerik yazarı kiralayarak web sitelerini özgünleştiriyorlar. İçerik yazarı olarak bu sektöre adım atmak istiyorsanız bu yazımız ilginizi çekecektir.

Web Sitesi İçerik Yazarı

Özel ve tüzel kişiler için web sitesi kurmak kadar, web sitesini görünür, güncel, popüler kılmak da önemlidir. Ziyaretçi trafiği az olan, kendini yeterince ifade edemeyen siteler yok olmaya mahkumdur. Bunun bilincinde olan işverenler web sitesi içerik yazarı ile anlaşıyorlar.

İçerik yazarı, işverenin istediği ve ihtiyaçları doğrultusunda içerikler üretiyor. Pek çok formatta içerikler üretebilir. Bu içerikler nelerdir diye soracak olursanız;

- Blog yazıları,

- Alışveriş platformlarının ürün açıklamaları,

- Kurumsal kimlik oluşumuyla ilgili web sitelerinin genel içerikleri,

- Basın bültenleri,

- Pazarlamaya yönelik içeriklerdir.

İçerik yazarı alanında uzman kişidir. Ürettiği içerikler normal bir yazıdan farklıdır. Ürettiği içeriklerde şu hususlara dikkat eder;

1- Hedef kitle odaklı yazar. Hedef kitlenin ihtiyacını, seviyesini belirler.

2- Hedef kitlenin en çok hangi kelimeleri aradığını tespit eder. Bu kelimeleri kapsayan belirli sayıda anahtar kelimeler kullanır.

3- Kullanıcıyı, okuyucuyu siteye yönlendirecek, onların sitede bulunma süresini uzun tutacak özellikte yazar.

4- İçerikleri okuyucuyu sıkmayacak, cazip gelecek, eğlendirecek, bilgilendirecek şekilde yazar.

5- İçeriklerinde kopya, intihal kullanmaz. Kendi bilgilerini de kullanarak özgün ve kaliteli içerikler üretir.

Web Sitesi İçerik Yazarı Nasıl Olunur?

İçerik yazarlığı, online olarak yapılan bir iştir. Yani bir ofis çalışanı değilsiniz. İnternetin olduğu her yer sizin ofisinizdir. Genellikle, işverenle bile fiziki görüşmüyorsunuz. Bütün işlemlerinizi internet üzerinden yapıyorsunuz. Bu avantajlarından dolayı birçok kişi web sitesi içerik yazarı nasıl olur araştırması içine giriyorlar.

Yazmaya, araştırmaya hevesli herkes içerik yazarı olabilir. Bunun için sadece hızlı bir bilgisayarınız ve internetinizin olması yeterlidir. Boş vaktiniz ne kadar çoksa o kadar çok yazıp, fazla kazanıyorsunuz. İster kendi blog sayfanızda isterseniz içerik yazarlığı sitelerinde içerikler üretebilirsiniz.

Yazarlık hayali kuruyorsanız, gelire ihtiyacınız bulunuyorsa sektörde kendini kanıtlamış yazkazan.net gibi bir site için doğru adres olacaktır.

İçerik Yazarlığı Sitesi Yazkazan.net

Yazkazan.net, 2007 yılından beri içerik yazarlığı sektöründe faaliyet gösteriyor. Teknolojiyle birlikte sürekli kendini yenileyip, güncelliyor. siteye kaydolan her yeni yazarın gelişiminde olumlu katkıda bulunuyor. Yazarlık konusunda yeterli deneyimi olmayan kişilere e-kitap eğitim seti, uzman yazar danışmanlığı gibi hizmetleriyle destek oluyor.

Sitede sürekli güncellenen, yenileri eklenen işler bulunuyor. Yazarlar, seviyelerine uygun istedikleri işleri yazmakta özgürdürler. Yazılan işler aciliyetine göre aynı günde veya en geç bir hafta içinde onaylanıyor.

Sitede yeni, standart, uzman, elit yazar seviyeleri bulunuyor. Yeni yazar olarak katıldığınız sitede her iki ayda bir seviye yükselme imkanınız bulunuyor. Kazançlarınız her ayın 15'inde hesabınıza yatırılıyor. Uzman&elit yazar olursanız haftalık ödeme alabiliyorsunuz.

Yazarlık sektöründe deneyim kazanmak, kazanç dünyasına adım atmak istiyorsanız kısa süreliğine açılan web sitesi içerik yazarı alımına başvurabilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol