Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Yazarlık Başvuru Formu
Yazkazan Kayıt Ol

Makale yazarlığı sitelerine başvuran kişilerin öncelikle yazarlık başvuru formu doldurmaları gerekiyor. Kısa sürede kazanç sağlamak, hazır işlerden istediğinizi seçip, yazmak istiyorsanız makale yazarlığı sitelerine başvuruyorsunuz. Yazarlık başvurusunu nasıl yapacağınızı, başvuru formunu nasıl dolduracağınızı bu yazımızda bulabilirsiniz.

Yazarlık Başvuru Formu

Makale yazarlığı sektöründe faaliyet gösteren siteler bulunuyor. Bu siteler, uzman ve kariyerli yazarlar alımı yaparak pastadan büyük dilim almayı amaçlıyorlar. Bu nedenle sürekli olarak yazar alımı ilanı açıyorlar. Makale yazarlığı yeni gelişen ve kapsamlı bir iş dalı olduğu için aynı  zamanda sektöre yeni siteler de ekleniyor.

Makale yazarlığı sitelerinde yazarlık yapmak niyetindeyseniz, öncelikle size istediğiniz ortamı, imkanı sağlayan bir site seçmeniz gerekiyor. Siteyi  belirledikten sonra ana sayfasından "kayıt ol" sekmesine girip yazarlık başvuru formu dolduruyorsunuz.

Yazarlık başvurularının en büyük avantajı, sizden herhangi bir belge, diploma istenmemesidir. Tek istenilen niçin yazar olmak istediğinizdir. Kendinizi tanıtmanız yeterlidir. Hobileriniz, hangi konularda uzman olduğunuz, ilgi duyduğunuzu belirtiyorsunuz.

Başvuru formunu doldurduktan sonra herhangi bir konuda yazdığınız makalenizi eklemeniz isteniyor. Ekleyeceğiniz makale, yazarlığa kabul edilmeniz açısından önemlidir. Bu nedenle, sitedeki ve internetteki örnek makaleleri incelemenizde yarar vardır. Eklediğiniz makalenin;

1- Size ait olması,

2- Kopya ve intihal içermemesi,

3- Yazım ve imla kurallarına uygun olması,

4- Akıcı, anlaşılır, ilgi çekici olması gerekiyor.

Makaleniz, üyeliğe kayıt için en önemli etkendir. İlk makaleniz reddedilse bile, verdiğiniz bilgiler doğrultusunda sizden yeni bir makale istenebilir. Buna dikkat ederek yeni makalenizi hazırlayıp, başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Yazarlık Başvuru Formu Nasıl Dolduruluyor?

Makale yazarlığı sitelerinin geneli üyelik sistemiyle çalışıyor. Belirlediğiniz bir sitede yazar olarak yazmaya başlayabilmeniz için ilgili siteye kayıt olmanız gerekiyor. Bunun için de yazarlık başvuru formu dolduruyorsunuz. Başvuru formunda doldurmanız gereken bölümler şöyledir;

1- Adınız, soyadınız

2- E-posta adresiniz

3- Telefon numaranız

4- Sizin belirleyeceğiniz şifre

5- Özgeçmiş

6- Yazmak istediğiniz kategori/kategoriler (en az bir tane belirlemeniz gerekiyor. Örneğin; tekstil, ekonomi&finans, eğitim, spor, sağlık gibi)

Formda önemli olan bölüm, özgeçmiş kısmıdır. Yazarlık yapıp yapamayacağınız, kurduğunuz cümleler, kendinizi ifade etmeniz, yazım kurallarına olan hakimiyetinize göre ortaya çıkıyor. Bu nedenle, size olumlu dönüş yapılmasını istiyorsanız, özgeçmiş bölümünü doldururken kısa, öz, anlamlı cümleler kurmaya özen gösterin.

Yazkazan.net Üyelik Başvurusu

Yazkazan.net, makale yazarlığı siteleri arasında 14 yıllık bir geçmişe sahiptir. Sürekli özgün ve kaliteli içerikler üretmesiyle tanınır. Yazarların gelişiminde olumlu katkıda bulunarak hem onların gelişmelerinde hem de yüksek kazanç sağlamalarında önemli rol oynar.

Sitenin çekirdek kadrosu bulunmasına rağmen, yazmaktan vazgeçen üyelerle birlikte, sektörün büyümesiyle doğru orantılı olarak yeni yazarlara ihtiyaç duyuluyor. Tecrübesiz ve nasıl yazılacağını bilmeseniz bile siteye üye olabilirsiniz.

Sitede size verilen e-kitap eğitim setiyle ve uzman yazar danışmanlığıyla kısa sürede uzman bir yazar oluyorsunuz. Sitenin kısa süreliğine ve kısıtlı kontenjanda açtığı yazar alımına başvurup, yazarlık başvuru formu doldurabilirsiniz. 

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol