Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Yazarlık İş Başvurusu
Yazkazan Kayıt Ol

İnternetten yazı yazarak kazanmak isteyenler yazarlık iş başvurusu yapabilirler. Farklı konularda yazılar yazarak, içerikler üreterek para kazanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken hangi alanda yazacağınızı belirlemek, bu doğrultuda iş ilanlarına başvurmaktır.

Yazarlık İş Başvurusu

Kullanıcıların internete yönelmeleri, neredeyse bütün işlemlerin online olarak yapılması yeni iş kollarını doğuruyor. Yazarlık mesleği de biçim değiştirerek dijital dünyaya uyum sağlıyor. Şiir, hikaye, roman, deneme, gazeteler için köşe yazıları olarak yapılan yazarlık, internetle birlikte makale yazarlığına evrildi. İnternette faaliyette bulunan binlerce web siteleri için içerikler üreterek para kazanabiliyorsunuz.

Online platformda yazarlık işini; makale, içerik, metin, blog şeklinde yapabiliyorsunuz. Uzmanı olduğunuz bir alanda yazabildiğiniz gibi kendinizi geliştirip farklı alanlarda da yazabilirsiniz. Burada önemli olan sürekli kaliteli yazılar yazmak, kendinizi kanıtlamaktır.

İnternette faaliyette bulunan kurum,kuruluşlar, paylaşım siteleri sürekli olarak yazar iş ilanları oluşturuyorlar. Bunlardan birini seçerek yazarlık iş başvurusu yapabilirsiniz. Yazarlık başvurusu yapabileceğiniz yerleri şöyle sıralayalım;

1- Yayınevleri

2- Reklam ajansları

3- Sosyal paylaşım siteleri

4- Belirli bir alanda faaliyette bulunan web siteleri

5- E-dergiler, e-gazeteler

6- Makale yazarlığı siteleri

Yazarlık İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İnternet ortamında sürekli yazar iş ilanları görebilirsiniz. Hatta bunlardan bazılarını abartılı bile bulabilirsiniz. Bu gibi yerlere yazarlık iş başvurusu yaparken çok dikkatli olmalısınız. İyice incelemeden, araştırma yapmadan kayıt olmayınız. İş başvurusu yaparken şu hususlara dikkat etmelisiniz;

1- Kurum, kuruluş, sitenin faaliyet alanı nedir? Sizin ilgi veya uzmanlık alanınıza giriyor mu?

2- Sitenin size sunduğu imkanlar nelerdir?

3- Sizin beklentileriniz nelerdir? Yüksek kazanç imkanı bulunuyor mu?

4- Siteye üye olurken ücret alıyor mu? Aldığı ücret diğer sitelerden fazla mı?

5- Sizi olumlu yönlendirecek, destek olacak, danışmanlık alacağınız hizmeti bulunuyor mu?

6- Ödemeler nasıl yapılıyor?

Bütün kriterleri değerlendirdikten sonra belirleyeceğiniz bir siteye başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurular online yapıldığından sitenin web adresine girmeniz yeterlidir. Başvuruda  sizden kendinizi tanıtmanız isteniyor. Akıcı, sade, anlaşılır biçimde kendinizi tanıtın. Burada dikkat ettikleri kurduğunuz cümlelerdir. Cümlelerin kısa, anlaşılır, dilbilgisi kurallarına uygun olmasına dikkat edin.

Başvuru sırasında sizden deneme yazısı isteyebilirler. Herhangi bir konuda 300 kelimelik bir yazı yazabilirsiniz. Yazınız, daha önce internette yayınlanmamış olmalıdır. Bu yüzden kendi cümlelerinizi kurmanız, kopya kontrol yapmanız önemlidir.

Yazkazan.net Sitesine Yazarlık İş Başvurusu

Yazarlık hayali kuruyorsanız, daha önce yazarlık deneyiminiz yoksa Yazkazan.net sitesine yazarlık iş başvurusu yapabilirsiniz. Bilgisayarınızdan arama çubuğuna www.yazkazan.net yazıyorsunuz. Sitenin ana sayfası ekrana geliyor. Ana sayfada üst bantta "Kayıt Ol" sekmesini tıklayın.

Adınız, soyadınız, e-mail adresinizi girip, şifre oluşturuyorsunuz. Kaydınızı tamamlayabilmeniz için bir defaya mahsus 10 TL yatırıyorsunuz. Bu ücreti, kurumsal faaliyette bulunan bütün siteler alıyorlar. Hatta diğer siteler 20 TL alıyorlar. Kaydınızı oluşturduktan sonra şu avantajlara sahip oluyorsunuz;

1- Sürekli yazabileceğiniz, zengin konulara sahip işler bulunuyor.

2- Yazarlığınızı geliştirmeniz için yazarlık eğitim seti veriliyor.

3- Uzman yazar danışmanınız oluyor.

4- Yazamadığınız iş olduğu zaman iade edip, sorgusuz yenisini alabiliyorsunuz. İşinizi yetiştiremediğinizde 15 dakikalık ek süreler isteyebiliyorsunuz.

5- Yeni ve standart yazarların ödemeleri aylık, uzman ve elit yazarların ödemeleri haftalık yapılıyor.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol