Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Dergilerde Yazı Yazarak Para Kazanma
Yazkazan Kayıt Ol

Yazı yazarak para kazanmak sanıldığı kadar zor bir iş değil. Kurallara uyduğunuz sürece ve biraz yaratıcılığınızı konuşturduğunuzda yazı yazıp evinizde para kazanabilirsiniz. Gelelim şu sıralar en çok sorulan dergilere yazı yazarak para kazanmak sorusuna. Bu mümkün mü? Evet dergide yazarak para kazanmak mümkündür. Fakat dergide yazar olmak, dergide yazarlık yapmak diğer yazı yazma işlerine göre biraz zor. Öncelikli olarak dergide yazar aranıyor ya da dergide yazar olmak istiyorum gibi aramaları internette yapabilirsiniz.

Dergide Nasıl Yazı Yazılabilir?

Dergide yazı yazmak zor değil. Ancak dergiye yazı nasıl yazılır diyenlerin uyması gereken bazı kurallar var. Öncelikli olarak yazacağınız konuya odaklanmalısınız. Yazınızı bitirdikten sonra, dergilerin  e posta adresine atabilirsiniz. Bundan sonraki aşama ise dergilere yazı yazmak istiyorum diyenlerin cevap bulacakları kısım geliyor. Yani editörler size olumlu ya da olumsuz geri dönüş yapıyorlar. 

Bir Dergiye Yazı Yazmak İstiyorum

Daha önceden belirttiğimiz gibi bir dergiye yazı yazmak istiyorum diyorsanız, yazmış olmanız gereken bir yazıya ihtiyacınız olacak. Daha sonra dergi yazarlığı iş ilanlarından veya dergilere yazı yazma yazarlığı başvurusu gibi alanlardan bazı araştırmalar yapmanız gerekiyor. Kendinize uygun bir dergi bulduktan sonra dergi yazar alımının olup olmadığına bakmanız gerekiyor. Eğer gönderdiğiniz yazı beğenilirse bir dergide yazar olmanız mümkün olabiliyor. 

Dergilere Yazı Yazmanın Yolları

Dergi yazarlık sanılandan biraz daha birikim gereken bir iştir. Üstelik adından söz ettirmiş bir dergide yazar olalım diyorsanız, bunun için iyi bir geçmişinizin olması gerekiyor. Çünkü dergi yazarlığı iş ilanlarında en sık belirtilen konuların başında, öz geçmişin iyi olması geliyor. Dergilere yazı yazmak hususunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise dergi köşe yazarı aranıyor gibi ilanlarının olması gerektiği. 

Dergilere Yazı Yazmak İçin Yapılması Gerekenler

Evet günümüzde dergi köşe yazarı olmak yahut edebiyat dergilerde yazı yazmak isterseniz, yapmanız gereken ilk şey çok okumak olmalı. Çok okumanın yanında, dergilerde yazı yazmak için öncelikli olarak e dergi yazarlığı yapmak gerekiyor. Çünkü e dergi yazarlığı yapmak basılı yayına göre biraz daha kolay olabiliyor. E dergi yazarlığında da tıpkı diğer dergilerdeki gibi belli bir hikaye ya da yazınızın olması gerekiyor. Bu yazınızı hazırladıktan sonra bazı e dergilerine yazı göndermeniz mümkün.

Dergilere Yazı Yazarak Para Kazanmak

Dergilere yazı yazarak para kazanma için öncelikli olarak bahsettiğimiz aşamaları geçmeniz gerekiyor. Yani önce kendinizi dergilerin editörlerine kanıtlamanız gerekiyor. Belli bir aşamaya geldikten sonra dergiler sizden yazı talebinde bulunuyorlar. Şayet yazılarınız değer görürse, yazı başına belli bir ücret kazanmanız mümkün olabiliyor. Ama kafa dergisinde yazar olmak için mutlaka dergi geçmişinizin olması gerekiyor.

Dergi geçmişi yani bazı dergilerde daha önce mutlaka yazı yazmış olmanız gerekiyor. Eğer belli bir seviyeye ulaşırsanız, Türkiye'nin belli başlı dergilerinde istenen yazı miktarı kadar, karşılığında para kazanabilirsiniz. Peki dergi yazarları ne kadar kazanıyor? Dergi yazarlarının kazançları farklı olabiliyor. Bu hem dergiden dergiye değişirken, hem de yazardan yazara farklılık gösterebiliyor. Örneğin tanınmış bir dergide yazı yazanlar yazı başında 500 TL gibi miktarlar kazanabiliyorlar

Derginin haftalık, aylık, 3 aylık periyotlarda basılması dergiden para kazanmayı belirliyor. Yani aylık bir dergide yazı yarak para kazanmak 3 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. Bu tamamen sizin performansınıza göre değerlendiriliyor. Ayrıca bir kaç dergide yazı yazmanız halinde aylık ciddi miktarlarda para kazanmanız mümkün olabiliyor. Eğer siz de dergide yazı yazı yazıp iyi para kazanmak istiyorsanız, yapmanız gereken daha çok kitap okumak ve yazı yazmak olacak. 

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 11 )

Sedat K.

selamlar burada siyaset üzerine ön görü yapma şanşımız yokmu bugun kü türkiyenin orta dogu balkanlar asya avrupada süper güç devlet olmasını engellemek için kurulan mekanizmalar durdurmak yada karıştırmak üzere dizanyn edilmiş siyasi figürler her ne kadar engeller olsada türkiyenin yükselişi dışarda korku versede içerde tam tersine battık bittik ekonomı çöktük diyen içerdeki durdurma mekanızması nereden nerelere baglı kımler tarafından yönetilip yönlendiriliyo yerli milli sol iktidar neden bu ülke yaratamıyor .siyaset sadece konuşma hitap sunum sanatı oldugu kadarda dogruluk ve icraat ile oldugunu ve bunu yapabilecek adamlar varsa neden önleri tıkanıp sol iktidar mustafa kemal atatürk sonrası neden türkiye cumhuriyeti degilde hasım durdurmak yaptırmamak üzere bir siyasi konum ve tanımda kaldıgı üzerine siyasi gündem üzerine yazılar yazsam böyle bir bölüm göremedim .siyasi gündem ile ilgili yazılar yazmak istiyorum.

Yazkazan.net

Merhaba Sedat bey, yazkazan.net de yazılması gereken konular belirlidir ve bu çerçevenin dışına ne yazıkki çıkılmamalıdır. İçerik ihtiyacı doğrultusunda konu başlıkları sistemde yer alır ve o başlıklara göre içerik üretimi yapılmalıdır.

Kübra

Merhaba, makale yerine hikaye,deneme yazmamiz mümkün müdür? Teşekkürler..

Yazkazan.net

Merhaba Kübra hanım, yazkazan.net de yazılması gereken konular önceden belirlidir ve bu çerçevenin dışına ne yazıkki çıkılmamalıdır.

Ahmet A.

Nasıl katılabilirim

Murat K.

Makale yazmak istiyorum bunun için sartlariniz nedir.İyi çalışmalar iyi günler

Selma

Soğuk rüzgarlar esiyor... Evi olmayan sıcacık bir evde ısınmak isterken, evi olan dışarıda üşümeyi tercih ediyor. Boğazıma düğümlenmiş koca bir yumruk, aklımı kemiren deli düşünceler, anlamaya çalışıyorum hurharca. Neden ve niçinler birbiriyle çatışırken ben sadace biraz huzur ve şükür istiyorum.

Faruk

Ben 4 yıldır hece ölçüsü dalında şiir yazıyorum,kendimi bu konuda geliştirdiğimi düşünüyorum yardımcı olur musunuz?

Fatmanur

Merhabalar , ilk yazımızın konusu ne olmalı ve deneme şeklinde mi yazılmalı e mail adresine nasıl ulaşırız bunları söyler misiniz

Ceylan

Hangi konular hakkında yazabiliyoruz acaba

Nilgün B.

Kağıt ve kalemle arası gayet iyi olan bir şahıs olarak hangi konuların irdelendigi, hangi eksen etrafında döndüğü, bunlarin medyatik mi, popüler konular mı, yoksa siyasi meseleler mi olduğu konusunda bilgilendirirseniz sevinirim zira çalışmayı çok istememe rağmen kendi konumuma uygun bir iş bulmakta oldukça zorlandigim bir dönemden geçiyorum açıkçası böyle bir sektör olduğunu da tesadüfen öğrenmiş bulundum ve bu konuda kendimi denemeyi çok isterim.....

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol