Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Freelance İçerik
Yazkazan Kayıt Ol

Rekabetin yoğun yaşandığı çevrimiçi dünyasında web siteleri güncel, özgün ve kaliteli freelance içerik ihtiyacı duyuyorlar. Hedef kitlelerine hızlı, etkin şekilde ulaşmak, daha çok okuyucuyu çekebilmek adına sürekli yeni içerik siparişi veriyorlar. Bu içerikleri de içerik yazarı olarak adlandırılan kişiler sağlıyorlar. İçerik yazarı olarak bu sektörde yer almak istiyorsanız bu yazımız ilginizi çekecektir.

Freelance İçerik

İnternet sayfalarında gezdiğinizde karşınızda her türlü görsel ve yazılı bilgi çıkıyor. Video, ses, metin, grafik gibi bunların hepsi içeriği oluşturuyor. Bu içeriklerin ortak özelliği, yayınlandığı  siteyi görünür kılmak, arama listelerinde en üste çıkarmaktır. Bu nedenle alanında uzman ve profesyonel kişiler tarafından yazılıyorlar.

Kurum, firma, işletme, web siteleri kendi ölçülerinde içerik üretmeye çalışıyorlar. Fakat bu alanda geneli tecrübeli ve yeterli bilgiye sahip olmadığı için freelance içerik siparişi veriyorlar. Bireysel çalışan içerik yazarlarına veya içerik yazarlığı sitelerine iş ilanı oluşturuyorlar. Yazarlar ve siteler de işverenin istediği ölçüde içerik/içerikler üretiyorlar.

İnternetin zengin dünyasında sayısız alanda web siteleri yer aldığından, devamlı binlerce bilgi akışı oluyor. Bir web sitesinin internet dünyasında kalıcı ve görünür olabilmesi için mutlaka içeriğe ihtiyacı bulunuyor. Örneğin, dekorasyon alanında faaliyette bulunan bir işletmenin mutlaka kendini, ürünlerini, hizmetini tanıtması gerekiyor. Hedef kitlesine etkin şekilde ulaşmak, onları siteye çekebilmek için dekorasyon alanında zengin içerikleri bulundurmak zorundadır.

Freelance İçerik Yazarlığı

Freelance, İngilizce bir terimdir. Türkçe anlamı  serbest çalışma demektir. İş sektöründe serbest çalışan olarak kullanılıyor. Yeni dünya düzeninde ofis çalışanları, ofise gitmeden belirli zaman dilimlerinde evlerinde çalışarak iş üretmekle bu çalışma yöntemini geliştirdiler.

Freelance çalışma yöntemi yeni iş dallarını da beraberinde getirdi. Bunlardan en popüler ve cazip olanı freelance içerik yazarlığıdır. Belirli bir fiziki ortama ve zaman dilimine bağlı kalmadan istenilen yerde iş üretme olarak gelişmiştir. İnternette faaliyet gösteren binlerce farklı web sitesi olduğu göz önünde bulundurulacak olursa, iş potansiyeli çok yüksek bir meslek grubudur.

Freelance içerik yazarlığının en büyük avantajı yazabilen herkesin bu işi yapabilmesidir. Yazmayı, araştırmayı seviyorsanız; gelişime, eleştiriye açıksanız içerik yazarı olmanızda herhangi bir engel bulunmuyor. Bunun için tek yapmanız gereken ya kendi sitenizde içerik üretip, iş ilanları oluşturmak ya da içerik yazarlığı sitelerinden birinde yazar olarak yazmaya  başlamaktır.

Freelance İçerik Yazarlığı Sitesi Yazkazan.net

Web sitelerinin birinci önceliği kar marjını  yüksek tutmak, rakiplerinin bir adım önünde olmaktır. Bunu sağlamanın en büyük yolu sitelerini kaliteli içeriklerle donatmaktan geçiyor. Web siteleri için zaman ve imaj çok önemli olduğu için deneme-yanılma yoluna gitmiyorlar. Yani içerik yazarlığı konusunda uzmanlığı, tecrübesi olmayan, kendini kanıtlamamış kişi veya sitelerle çalışmıyorlar.

Yazkazan.net freelance içerik yazarlığı sektöründe 14 yıllık deneyim ve profesyonellikle web siteleri tarafından öncelikle tercih edilen sitelerden biridir. Özellikle sektöre yeni  girecek, herhangi bir deneyimi bulunmayan kişilerin uzman yazar olmalarını sağlamakla tanınmaktadır.

Freelance içerik yazarı hem yazarlık hayalinizi gerçekleştirmek hem de yazdıkça kazanmak istiyorsanız kısa süreliğine açılan yazar alımı ilanına başvurabilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol