Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Freelance Yazar Aranıyor
Yazkazan Kayıt Ol

İnternette faaliyette bulunan firma ve işletmeler dönemsel olarak freelance yazar aranıyor ilanı verebiliyorlar. Bu ilanlar farklı içeriklere sahip olabiliyor. Online platform çok zengin bir yapıya sahip olduğu için her alanda iş imkanı çıkıyor. Freelance yazar olarak bu dünyada nasıl yer alabileceğinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Freelance Yazar Aranıyor

İnternette karşınıza çıkan her türde bilgiyi hazırlayıp, size sunan yazarlardır. Bu yazarlar firma ve işletmelerde kadrolu olarak çalıştıkları gibi dışarıdan iş karşılığı olarak da çalışabiliyorlar. Ürettikler yazı, metin, görseller için ücret alıyorlar.

İnternette faaliyette bulunan firma ve işletmeler daha fazla okuyucu çekebilmek adına zengin içeriklere ihtiyaç duyuyorlar. Bunu da freelance yazar aranıyor ilanıyla sağlamaya çalışıyorlar. Freelance yazar ilanı veren siteleri şöyle sayabiliriz;

1- İnternet dergiciliği, gazeteciliği yapan siteler

2- Şiir, genel kültür, spor, eğlence, tartışma gibi platformlar

3- Reklam ajansları

4- Yayınevleri

5- Makale yazarlığı siteleri

Freelance yazar arayan siteler gönüllülük ve iş başına ücret karşılığı alım yapıyorlar. Amatör yazar olarak bu sektörde yer almak istiyorsanız, yazılarınızı paylaşmak size yeterli geliyorsa sosyal platformlara yazılarınızı gönderebilirsiniz.

Yazdıklarınızın karşılığını almak, kazanç sağlamak istiyorsanız, ücretli ilan veren siteleri tercih etmelisiniz. Bu siteler de belirli seviyenin üstünde yazarlarla çalışmayı tercih ediyorlar. Akademik kariyere sahipseniz, yazar olarak belirli bir tecrübeniz varsa, sektörde kendinizi kanıtlamışsanız sizinle çalışıyorlar.

Freelance Yazar Başvurusu Nasıl Yapılır?

Boş zamanlarını en kullanışlı şekilde değerlendirmek isteyenler için freelance yazar aranıyor ilanları ideal seçeneklerden biridir. Yayınevleri, reklam ajansları veya web siteleri için içerikler üreterek gelir sağlayabilirsiniz. Yazar ilanlarına başvurmadan önce belirli hususları dikkate almalısınız.

1-İlgi duyduğunuz veya uzmanı olduğunuz bir alanda başvurunuzu yapmalısınız.

2- Başvuracağınız sitede linkleri, örnek yazıları, makaleleri inceleyin.

3- Sitenin işleyişini, size ne sunduğunu ve kazandırdığını iyi değerlendirin.

4- Sitenin sizden neler beklediğini iyi tartıp, ona göre karar verin.

İnternette biraz araştırdığınızda karşınıza yazar alımı ilanı veren birçok firma, ajans, site çıkacaktır. Her ilanda yazar ve iş kriterleri açıklanıyor. Başvurmadan önce bunları çok iyi analiz edip, ondan sonra başvurmanızda yarar vardır.

Freelance Yazarların Adresi Yazkazan.net

Kendini geliştirmek, yüksek kazanç sağlamak freelance yazar olarak bu sektöre girmek isteyen kişilerin en büyük amacıdır. İnternette freelance yazar aranıyor ilanı veren firma, ajans ve sitelerin geneli tecrübeli, uzman yazar tercihinde bulunuyorlar. Deneyimsiz ve bu işi ilk defa yapacak kişilerin hiçbir şansı bulunmuyor.

Yazkazan.net, freelance yazarlığı sektöründe 14 yıllık deneyim ve profesyonelliğe sahiptir. Bünyesinde yüzlerce alanında uzman yazarlar barındırıyor. Bununla birlikte yeni yazarları bünyesine katmaya ve onları geliştirmeye yardımcı oluyor.

Yazma şevkinizi artırmak, yazdığınızın karşılığını görmek istiyorsanız kısa süreliğine ve kısıtlı sayıda açılan yazar alımı ilanına başvurabilirsiniz. Siteye kayıt olduğunuzda alacağınız eğitim ve danışmanlık hizmetiyle kısa sürede uzman yazarlar arasında yerini alabileceksiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol