Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

İçerik Yazarlığı Ne Demek?
Yazkazan Kayıt Ol

İnternette en çok aranan konuların başında içerik yazarlığı ne demek sorusu geliyor. İçerik yazarlığının yeni bir iş kapısı olarak görülmesi, sunduğu avantajlar ilgi görmesini sağlıyor. İçerik yazarlığının herkese açık olması, serbest zaman sunması birçok kişinin bu sektöre doğru kaydırıyor.

İçerik Yazarlığı Ne Demek?

İnternetin sağladığı en büyük avantajlardan biri istediğiniz bilgiye anında ulaşmanızdır. Satın almak istediğiniz bir ürün hakkında detaylı bilgilere ulaşabiliyorsunuz. Tatilde gitmek istediğiniz tatil merkezinin gezilecek yerlerini öğrenebiliyorsunuz. Musluk tamirinden, fayans döşenmesine kadar aradığınız her bilgiye internette ulaşmanız mümkündür.

İnternette karşınıza çıkan envai çeşitlilikteki bilgiler birer içeriği oluşturuyor. Bu bilgileri hazırlayarak sizlere ulaşmasını sağlayan iş koluna içerik yazarlığı deniliyor. İnternetten içerik yazarlığı ne demek aramasını yaptığınızda, web sitelerinin ihtiyacı olan içeriklerin hazırlanması olarak karşınıza çıkacaktır.

İçerik yazarlığı, geleneksel metin yazarlığının bir alt kolu olarak gelişmiştir. Reklam ve pazarlama sektöründe metin yazarlığının önemli bir yeri vardır. Kurum ve kuruluşlar ürünlerinin pazarlanması için metin yazarlığına ihtiyaç duyarlar. İçerik yazarlığı, metin yazarlığı gibi pazarlama  odaklı değildir. Daha ziyade ürünü, hizmeti, siteyi tanıtmak amaçlıdır. Her iki sektör farklı gibi görünse de uygulamada benzerlik gösteriyorlar.

İçerik yazarlığı, belirli bir kuruma bağlı masa başı işi olarak yapılabildiği gibi, serbest çalışma modeliyle de yapılabiliyor. Büyük kurum ve kuruluşlar, kendi yazar kadrolarını oluşturabiliyorlar. Fakat sektörde genel olarak serbest çalışma yöntemi uygulanıyor. Web siteleri ihtiyaçları olan içeriklerin yazılması için bireysel çalışan içerik yazarları ya da yazarları bünyesinde bulunduran sitelerle çalışıyorlar.

İçerik Yazarlığı İş Alanları Nelerdir?

İnternetin sonsuz bir derya olduğunu düşünecek olursanız, içerik yazarlığının ne kadar geniş bir kapsama alanı olduğunu görebilirsiniz. Sektörün çok kolay ve herkesçe yapılabilir, yüksek kazanç sunması şeklinde tanıtılması yoğun talep görmesini sağlıyor. Ek gelir sağlamak umudu taşıyanlar içerik yazarlığı ne demek sorgusuyla birlikte nerelerde çalışabileceklerini merak ediyorlar. İçerik yazarı olarak çalışabileceğiniz alanlar şunlardır;

1- Reklam ajansları

2- Sağlık, yiyecek, içecek, eğitim, spor gibi belirli bir alanda faaliyet gösteren kurum, kuruluşlar

3- E-dergi, e-gazeteler

4- Sosyal paylaşım siteleri

5- Blog siteleri

6- Müşteri ile yazarları buluşturan freelance platformlar

7- İçerik yazarlığı siteleri

İçerik Yazarlığı Sitesi Yazkazan.net

Yazkazan.net, içerik yazarlığı sektöründe faaliyet gösteren sitelerden biridir. Sitedeki kaynaklar ve işleyiş sayesinde kişiler içerik yazarlığı ne demek sorusunun tam karşılığını alıyorlar. Site, web sitelerinin ihtiyacı olan güncel, özgün ve kaliteli içerikleri profesyonel olarak hazırlama politikasını güdüyor. Sitede bulunan uzman yazarlara, eklenen yeni yazarlarla birlikte sürekli olarak üst düzey çalışmalara imza atıyor.

Yazkazan.net, sektöre yeni atılacak yazarlara büyük imkanlar sunuyor. Bu imkanları kısaca sıralayalım;

- Sitedeki kaynaklar, uzman yazar danışmanlığı, doğru yönlendirme sayesinde kısa sürede SEO içerikli makale yazmayı öğreniyorsunuz.

- Siteye sürekli yeni işler eklendiği için yazma sıkıntısı çekmiyorsunuz. Farklı konularda yazarak kendinizi geliştiriyorsunuz.

- Yazmanızı teşvik amacıyla haftalık 3000 kelime kotası, bonuslu işler, yarışmalar, turnuvalar belirleniyor.

İçerik yazarlığı sektöründe kariyer yapmak istiyorsanız sitenin kısa süreliğine açtığı yazar alımı ilanına başvurabilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol