Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Makale Nedir?
Yazkazan Kayıt Ol

Makale aslında akademik olarak maddi ve soyut bulgulara dayalı kanıtlanmış bilgilerden oluşan yazılardır. İnternet sektörünün ülkemizde gelişiminin hızlı olmasından kaynaklı içerik kelimesi yerine site sahiplerinin makale olarak nitelendirmesi “Makale Yazarlığı” mesleğinin de oluşumunu sağlamıştır. Alışılan her alışkanlıktan zor vazgeçilmesinden dolayı günümüzde hala dijital içerik ihtiyaçlarının adı makale olarak anılmaktadır. Bu makaleleri yazan kişilere de “Makale Yazarı” denmektedir.

Makale ve İçerik Arasındaki Farklar?

Yazkazan.net üzerinde yazılan her metin aslında birer içeriktir. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi içerik = makale olarak düşünebilirsiniz. İçeriklerin amacına uygun olarak hazırlanması Yazarların sorumluluğundadır.

Makale yazmak için makale konusu hakkında bir ön araştırma yapılır. Örneğin konu hakkında detaylı bilgiye sahip değilseniz yaptığınız araştırma neticesinde 1 paragraf okuyarak okuduğunuzu kendi cümleleriniz ve kelimeleriniz ile bilgi şeklinde aktararak makalenizi yazmanız gerekmektedir. Okuduğunuz yerdeki cümleleri birebir veya benzer şekilde makalenizde yer verdiğiniz taktirde sistem otomatik olarak kopya algılamaktadır.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 34 )

Eren Ş.

O zaman makale akademik bilgilerle oluşturuyor ve içerikten daha değerli diyebiliriz. Yazıyı sonuna kadar okudum. Teşekkürler.

Yazkazan.net

Teşekkürler.

Gülsün Y.

Gerçekten aydınlatıcı bir yazı olmuş

Yazkazan.net

Teşekkürler.

Hamza Ö.

Bir turlu makalenin nerden yazilacagini bulamadin

Yazkazan.net

Sisteme giriş yaptıktan sonra, üst menünün sol tarafında bulunan "Yazmaya Başla" butonuna tıklayıp, işlere ulaşabilirsiniz.

Ömer Ö.

Kısa ama net bi açıklama bence yeterli tşk

Yazkazan.net

Teşekkürler.

Kadri İ.

Evet, benim gibi yola yeni çıkan arkadaşlar için net bir açıklama olmuş. Teşekkürler.

Yazkazan.net

Teşekkürler.

Canan K.

Merhaba ben yeni üye oldum fakat makalemi nereden yazmalıyım

Yazkazan.net

Aramıza hoş geldiniz Canan hanım, eğitimler kısmını detaylıca inceledikten sonra "Yazmaya Başla" sayfasından başlayabilirsiniz.

Oğuzhan Ç.

güzel bence kısa bilgi özet.

Yazkazan.net

Teşekkür ederiz.

Cavidan S.

bana yardımcı olabilecek kimse var mı

Yazkazan.net

Merhabalar Cavidan hanım, hangi konuda sorun yaşıyorsanız ilettiğiniz taktirde hemen yardımcı olabiliriz.

Gülsen A.

Yazmaya başla'yi tikliyorum hicbirsey olmuyor

Yazkazan.net

Eğer telefondan veya tablet cihazınızdan yazmaya çalışıyorsanız böyle bir sorun ile karşılaşıyor olabilirsiniz. Makaleleri sadece bilgisayar üzerinden yazmanızı tavsiye ederiz.

Ülkü A.

makaleyi belirli sürede mi yazmalıyım? zaman kısıtlamam var mı?

Yazkazan.net

Makale yazım ekranında işi aldığınız zaman bir geri sayım sayacı göreceksiniz. Bu süre içerisinde makalenizi yazıp iletmeniz gerekmektedir.

Duygu K.

Siteye yeni üye oldum. Yazmaya başla kısmında hiç bir konu görünmüyor. Filtreleme yapmadım. Yardımcı olur musunuz? Bir diğer sorum da bildirimlere dikkat ederek mi makale konusu seçmeliyim? Şimdiden teşekkürler.

Yazkazan.net

Merhabalar Duygu hanım, sanıyoruz ki anlık olarak sistemden kaynaklı bir sorun nedeni ile işleri göremediniz. Şu anda aktif olarak 2000 üzerinde iş seçeneği bulunmaktadır. Eğer yeni yazar iseniz duyuru ve bildirimleri dikkate almanıza gerek yoktur.

Merve D.

Makalelerin onaylandığı yada reddedildiği ne kadar süre içerisinde belli oluyor?

Yazkazan.net

Merhabalar Merve hanım, makalelerin onay süresi önceden 1-7 gün içerisinde sonuçlanıyordu. Şimdi işlemleri daha hızlı hale getirerek maksimum 48 saat içerisinde sonuçlandırıyoruz.

Halil I.

Teşekkürler güzel bilgi

Yazkazan.net

Biz teşekkür ederiz.

Ibrahim H.

bende yazkazan ailesine yeni katıldım fakat yazmaya başlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

Yazkazan.net

Merhabalar İbrahim Bey, nasıl bir sorun yaşadığınız iletirseniz yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Armağan Ü.

Akademik makale ile, internet üzerinden yazılan makaleler arasında çok büyük fark. Akademik yazılarda, yazmış olduğunuz konu ile ilgili olarak kaynak göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca yazılan makale daha önce işlenmemiş olan bir konu olursa daha yararlı olabiliyor. Bilinen bir konu üzerinde de akademik makale hazırlanabilmektedir elbette. İnternet üzerinden yazılarda ise herhangi bir kaynakçaya belirtilmeden yazıların yazılması ve kendi cümleleriniz olması gerekiyor. Bu durumda çalışma bilimsel olmaktan uzak bir çalışma oluyor bana göre

İ̇brahim K.

Yeni katıldım. Faydalı ve kârlı olmasını ümit ediyorum.

Hümeyra N.

Makalelerin onaylanma süreci yaklaşık olarak ne kadar sürer?

Sedriye S.

merhabalar, kayıt oldum ancak hangi konu hakkında yazacağımı bilmiyorum? beni yönlendirebilir misiniz rica etsem

Aslı A.

çok güzel eğitim çok memnun kaldım gerçekten.

Erol D.

MAKALE GENEL ANLAMDA BİLGİLENDİRME YAZISI İKEN İÇERİK İSE DAHA DETAYLI YAZIM KAPSAMINDADIR. ÖRN: ÇEŞİTLİ İÇERİKLERDE MAKALE YAZILABİLİR,DİYEBİLİRİZ.

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol