Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Yazkazan Kayıt Ol

            Hayatımızın her alanı sözler ve metinlerden oluşmaktadır aslında. Birçok zaman duygu ve düşüncelerimizi ifade etmekte zorlanıyoruz. Bunda toplum olarak az araştırıp az kitap okumaktan kaynaklandığını düşünebiliriz. Metin yazarlığı tam da bu bağlamda kişilerin kendini geliştirmesinde büyük bir fırsattır.
 
 Metin yazarlığını 3 şekilde ele alabiliriz. Standart metin yazarlığı, reklam metini yazarlığı ve mobil içerik yazarlığı olarak düşünebilirsiniz.
 
 Standart metin yazarlığı kurumsal yayınlara yazılan bir sektördür. Yazarın bilgi birikimi sayesinde ortaya kurumsal bir etiket çıkarmak için yapılır. Gelişen teknoloji standart metin yazarlığı ihtiyacını arttırmaktadır. Standart metin yazarları belli bir konuyu işleyerek insanların ufkunu geliştirmeyi hedefler.
 
 Reklam metin yazarlığı okuyucunun ufkunu geliştirmekten ziyade daha çok eyleme geçme odaklıdır. Herkesin çok iyi reklam fikri olabilir ama bunu yazıya dökmek önemlidir. Yazıya dökmek ise herkesin yapabileceği bir iş değildir. Tüketicinin davranışını değiştirmeyen reklam metni başarısız sayılır. Reklam metni yazarı sonuca odaklanmalı ve tüketicinin harekete geçmesini sağlamalıdır.
 
 Web mobil metin yazarlığını ele aldığımızda ise genellikle yazar burada özgün, birçok bilginin harmanlanmasıyla yazılar yazmalıdır. Yazdığı metni en akıcı dille kullanmalıdır. Bu sayede okuyucunun dikkatini çekebilir. Siteye gelen ya da mobil uygulamayı kullanan ziyaretçilere farklı bilgiler sunabilir. Böylelikle google gibi arama motorlarında algılanmış olur.
 
 Metin yazarlığı küçümsenmeyecek işlerden biridir. İçeriklerin özgün ve kaliteli olması istenmektedir. Metin yazarlığı yaparak hem eğlenip, hem bütçenize katkı sağlayıp hem de kendinizi geliştirebilirsiniz. Hemen yazarak kazanmaya başlamak için kayıt olunuz.
 

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 2 )

Sevinç

Kompozisyon, deneme türünde yazılar yazıyorum ve yazdığım konular çoğunlukla soyut kavramlar üzerine oluyor. Kabul ederseniz benimle iletişime geçebilirsiniz.

Yazkazan.net

Merhaba Sevinç hanım, yazkazan.net sitesine kayıt olduktan sonra yazım yapabileceğiniz işleri ve bu işlerden sağlayacağımız kazanç tutarlarını görebilirsiniz. Herhangi bir iletişime gerek yoktur. Hemen kayıt olup, eğitimler kısmını okuduktan sonra kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol