Kelimelerin paraya dönüştüğü en güvenilir adrese hoş geldiniz!

İletişim
bize ulaşın

Hafta İçi 08:30 - 18:00
Cumartesi 09:00 - 14:00

Yazı Yazarak Para Kazanmak
Yazkazan Kayıt Ol

Makale yazarlığı, Avrupa’da bilinen adıyla içerik yazarlığı son dönemin popüler mesleklerinden biri haline geldi. Tüketicilerin e-ticarete yönelmeleri, şahıs ve firmaları yeni arayışlara itiyor. Arama motorlarının kopya içerikleri kabul etmemesi onların daha özgün ve kaliteli içerikler bulmalarını zorunlu kılıyor. Her şahıs ve firmanın bu konuda yetişmiş personelleri olmadığı için bu işi meslek haline getirmiş kişi ve sitelerden satın alıyorlar. Siz de yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız sektörde rol örnek olan sitede başlayabilirsiniz.

Makale Yazarak Para Kazanma Nedir?

Web sitelerinin müşteri, kullanıcı, takipçi, hedef kitleye ulaşabilmeleri için arama motorlarında SEO uyumlu anahtar kelimeleri, içerikleri olması gerekiyor. Google başta olmak üzere bütün arama motorları özgün olmayan, birbirinin benzeri, kopya içerikleri kabul etmiyor. Böyle olunca da ilgili site arama motorlarında en alt sıralara düşüyor. Bunun sonucunda da rekabet ortamında geride kalıyor.

Web siteleri, ürünlerini, hizmetlerini, kendilerini anlatan özgün ve kaliteli içerikler istiyorlar. Bunu sağlamak için de internette faaliyette bulunan makale yazarları ile sitelerle anlaşıyorlar. İlgili sitenin, kişinin istediği ölçüde, kullanıcıya hitap eden, akıcı, anlaşılır, özgün ve kaliteli içerik üretme işine makale yazarak para kazanmak deniliyor.

Makale yazarak para kazanma, görünürde basit ve kolay yapılacak bir iş gibi görülür. Yazı yazmak kolay gibi görünse de bunun belli bir disiplini, uymanız gereken şartları vardır. İlk dönemlerde sisteme adapte olabilmek için zorluk yaşayabilirsiniz. Bu dönemi en avantajlı ve hızlı şekilde atlatmak istiyorsanız size eğitim ve danışman desteği sunan yazkazan.net ailesine katılabilirsiniz.

Yazı Yazarak Para Kazanma Nedir?

İnternette faaliyette bulunan, bundan kazanç sağlamak isteyen bütün firma, işletme ve kişilerin tanıtıma ihtiyaçları vardır. Kendilerini en iyi şekilde tanıtmak için kullanıcının ilgisini çeken yazılara ihtiyaçları vardır. Bu yazılarda kullanılan ve “anahtar kelime” olarak tabir edilen SEO uygulamalarıyla arama motorlarında ilk sırada görünmek amacındadırlar.

Firmalar ve kişiler, sitelerini arama motorlarında ilk sıraya taşıyacak çalışmalar için genellikle bu alanda faaliyet gösteren yazkazan.net gibi makale siteleriyle anlaşıyorlar. Site de ilgili içeriği sitede yazıma açıyor. İlgili içeri alarak yazıp, onaya gönderiyorsunuz. Yazınız kabul edildiğinde kazancınız sisteme işleniyor.

Yazı Yazarak Para Kazanma

Sosyal platformların, medya araçlarının çoğalmasıyla birlikte blog yazarlığı, seyahat yazarlığı yanı sıra her türlü konuda yazı paylaşımı popüler hale geldi. Bir hobi ve haberleşme amacıyla başlayan internette yazı yazma, e-ticaretin yaygınlaşmasıyla internetten yazı yazarak para kazanma aşamasına geçti.

İnternetin yaygın olarak kullanılması, e-ticaret sitelerinin müşteri kapma savaşı internetten yazı yazarak para kazanmak işini popüler hale getirdi. Birçok makale sitesi, özgün ve kaliteli içerik üretebilecek, gelişime açık, sürekliliği olan yazar arayışına girmeye başladılar. Siz de internette yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız, yazmayı seviyorsanız, gelişmeye açıksanız kurumsal kimlikle hizmet veren sitede başlayabilirsiniz.

Yazı Yazarak Para Kazanmak İstiyorum

Aile bütçesine katkıda bulunmak, kendi harçlığını çıkarmak isteyenler yazı yazarak para kazanmak nedir araştırması içine giriyorlar. Makale yazarlığının popüler hale gelmesi, oturduğun yerden yazı yazarak para kazanma imkanı birçok insana cazip geliyor. Öğrencisinden emeklisine kadar birçok kişi yazı yazarak para kazanmak istiyorum hevesine giriyor.

İnternette yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız bazı temel hususları bilmeniz gerekiyor.

1- Size verilen konu ve talimatlar doğrultusunda yazı yazıyorsunuz.

2- Kullanıcıya hitap eden, onun ilgisini çeken, sıkmayan, akıcı ve anlaşılır, sade bir dille yazmalısınız.

3- İnternette bulduğunuz bilgileri olduğu gibi veya bir-iki kelimesini değiştirerek kopyala-yapıştır yapmıyorsunuz.

4- Verilen kelime sayısı kadar makaleyi yazıyorsunuz. Makale 500 kelimelikse doldurmak için boş, gereksiz, okuyucuyu sıkan cümlelerle tamamlamaya çalışmıyorsunuz.

5- Makalede geçmesi istenen anahtar kelimeleri istenen sayıda ve doğru şekilde kullanıyorsunuz. Cümle içinde anlamlı olmasına dikkat ediyorsunuz.

6- Yazdığınız makalenin dilbilgisi ve imla kurallarına uygun olduğunu kontrol ediyorsunuz. Onaya göndermeden önce kontrol etmeyi unutmuyorsunuz.

7- Yazdığınız makalenin kopya içerik olarak kabul edilmemesi için kopya kontrol programından geçiriyorsunuz.

8- Makalenizi istenilen üslupta yazıyorsunuz. Site, ürün, hizmet tanıtımı yazılarında öznel yargı ve düşünceleri kullanmıyorsunuz.

Dergilere Yazı Yazarak Para Kazanmak

Basın-yayın sektöründe gazete ve dergiler çalıştırdıkları muhabirlerin yanı sıra dışarıdan freelancerlara da  (serbest çalışan) iş verebiliyorlar. Bu sayede hem orijinal haber yakalamış oluyorlar hem de bir yazar maaşından kurtulmuş oluyorlar. Haber başına ödeme yaptıkları için bu tip uygulamalara yönelebiliyorlar.

Freelance çalışanlar herhangi bir dergiye bağlı kalmak zorunda değildirler. İsterlerse birkaç dergiyle çalışabilirler. Fakat dergiler kendilerine düzenli ve iyi haberler getiren kişilere iyi ödeme yaparak, başka dergilere kaptırmıyorlar. Dergilere yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız alt yapınızın güçlü olması gerekiyor.

Dergiler, gazetelere oranla daha edebi, derin konuları işlerler. Bu da bilgi ve deneyim birikimine ihtiyacınız olması demektir. Yeterli donanıma sahip olmayan kişileri dergiler kabul etmiyorlar. Derginin birinde yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız referanslarınız kuvvetli, özgeçmişiniz dolu olmalıdır.

Yazdığınız makalelerden birkaç örnek ve özgeçmişinizi hedeflediğiniz dergilere gönderin. Onlardan geri dönüş bekleyin. Yazdığınız yazıların kalitesi ve özgeçmişinizin doluluğuna göre ya kabul ya da ret ediliyorsunuz. Bu alanda ilerlemek, köşe yazısı yazarak para kazanmak istiyorsanız, makale sitesinde yazı yazarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bloglara Yazı Yazarak Para Kazanmak

İnternette blog açmak ve kendi blogunda yazılar yazmak önceleri hobi olarak görülüyordu. Fakat web sitelerinin buraları reklam aracı olarak görmeleri, yeni bir kazanç kapısının açılmasını sağladı. Örneğin Kevser’in Mutfağı (yemek), Bilgiustam (genel kültür), Kozan Demircan (bilim) gibi blog sayfaları yeni bloggerlara yolu açmış oldular.

Blogger olarak internetten blog yazısı yazarak para kazanmak istiyorsanız belirli bir disipline ihtiyacınız bulunuyor. Öncelikle iyi bir blog sayfanızın olması gerekiyor. Blog sayfası oluşturulması kolay ve maliyet istemeyen bir çalışmadır. Bu konuda sıkıntı yaşamazsınız. Fakat devamını getirmek için azimli, sabırlı, disiplinli, bilgili ve araştırmaya meraklı olmanız gerekiyor.

Sistemde yeniyseniz, ilk aylarda kazanç sağlamanız zordur. Sürekli içerikleri güncellemeniz, gündemi takip etmeniz, kaliteli ve okunur içerikler üretmeniz tanınmanız açısından önemlidir.

- Blog yazmanın inceliklerini öğrenmek,

- İçerik arşivinizi geliştirmek,

- Okurlarınızla, müşterilerinizle iletişim kurmak,

- Güvenilir bir yazar olduğunuzu kanıtlamak için zamana ihtiyacınız bulunuyor.

Blok yazarak para kazanmak istiyorsanız mutlaka yeni bir konu üzerine yazmak zorunda değilsiniz. Daha önce yazılmış konu/konular üzerine de yazabilirsiniz. Bilgi birikimiz ve uzmanlığınızın olduğu bir alanda yazarak okuyucuyu kendinize çekebilirsiniz. Örneğin muhasebe sektörü sıkıcı gelebilir. Fakat uzmanlık alanınız ve donanımınız bu alandaysa kullanıcıya hitap edecek kaliteli içerikler yazabilirsiniz.

 Yazarak Para Kazanmanın Yolları

İnternetin zengin dünyası birçok insana iş istihdamı sağlıyor. En büyük avantajı da işe gitme ve belirli bir mesai saatlerine bağlı kalınmamasıdır. İnternetten para kazanmanın yollarından biri de yazı yazarak para kazan uygulamasıdır. Yazarak para kazanmanın yollarını şöyle sıralayabiliriz;

1-Dergilere, e-dergilere yazı yazmak

2-Bloglara yazı yazmak, kendi blogunu oluşturmak

3- Freelance sitelere kayıt olmak

4- Makale sitelerinde yazmak

Dergilere, e-dergilere, bloglara, freelance sitelerine yazı yazarak kazanmak için güçlü referanslara, sağlam özgeçmişe, bilgi birikimi ve donanıma ihtiyacınız bulunuyor. Bu sektörde kendinizi kabul ettirmek, güvenilirliğinizi göstermek için büyük emek ve çaba sarf etmek zorundasınız.

Makale sitelerinde müşteri arama probleminiz bulunmuyor. Bunun yerine site editörleri müşterilerle anlaşarak size konuları sunuyorlar. Siz de seviyenize, uzmanlık alanınıza göre konu seçimleri yapıp yazıyorsunuz. Bu sitelerin özellikle yazkazan.net gibi yazarın gelişimini destekleyen sitenin bünyesinde yazmanın birçok avantajı bulunuyor. Sektörde yeni olsanız bile eğitim setleriyle, uzman yazar desteğiyle hızlı şekilde gelişmenizi sağlıyorlar.

 Yazarak Para Kazanma Siteleri

Makale yazarlığının popüler en çok tercih edilen meslek dallarından biri olması nedeniyle internet ortamında makale sitelerinin sayısı bir hayli arttı. Bu konuda makale yazarak para kazanma siteleri ekşi platformu çeşitli yorumlarda bulunuyor. Özellikle bu sektöre yeni girecek yazar adaylarını “günde 10 makale yazıp ayda 2500 TL kazanmak” başlığı konusunda uyarıyorlar.

Sahte sitelere rağmen bu alanda kaliteli hizmet veren sitelerin de bulunduğuna vurgu yapılıyor. Bu sitelerden öne çıkanları şöyle sıralayabiliriz;

1- Yazkazan.net

2- Makale.net

3- İcerik.net

Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri

İnternetten yazı yazarak para kazanma, diğer adıyla makale yazarlığı son dönemin en popüler işlerinden biri haline geldi. Web sitelerinin özgün ve kaliteli içerik ihtiyacından dolayı ajanslar bu konuda en iyi yazarları bünyelerinde bulundurmaya çalışıyorlar. İyi bir yazar bulan siteler, bu yazarla uzun süreli çalışıyorlar.

Ekonominize katkıda bulunmak, cep harçlığınızı çıkarmak istiyorsanız site açmak veya bedava yazı yazmak yerine makale sitelerinden birinde yazabilirsiniz. Emeğinizi makale satışı yapan sitede harcayarak emeğinizin karşılığını almış olursunuz. Yazı yazmanın, içerik üretmenin yanı sıra hangi sitede yazdığınız çok önemlidir. Çünkü düzenli ödeme yapmayan, popüler olmayan bir sitede hem emeğiniz hem de zamanınız boşa gider.

Gelişiminize katkıda bulunacak, konu sıkıntısı çekmeyeceğiniz, ödemelerinizi düzenli olarak alacağınız bir sitede yazmanız en doğrusudur. İnternette faaliyette bulunan birçok site bulunuyor. Bunlar arasında deneme-yanılma yapmak hem şevkinizi kıracak hem de zaman kaybı olacaktır. Bu nedenle makale yazarak para kazanma forum sayfalarında olumlu geri dönütler alan yazkazan.net sitesini tercih edebilirsiniz.

Gezi Yazısı Yazarak Para Kazanmak

İnternette gezi yazıları son dönemde popüler hale geldi. Başka yerleri gezip, görmeyi sevenler gezdikleri yerleri takipçilerine tanıtıyorlar. Bir nevi blog yazarlığı yapıyorlar. Bu yazarlar, takipçileri ve reklamlar sayesinde kazanıyorlar.

İnternette bu işi yapan birçok kişi bulunuyor. Örneğin Efes Harabeleri gezisi hakkında yüzlerce yazı bulabilirsiniz. Genellikle hepsi aşağı yukarı birbirinin aynısıdır.

İnternette gezi yazısı yazarak para kazanmak istiyorsanız, evde yazı yazarak para kazan yapamazsınız. Sürekli gezip, fotoğraf çekmelisiniz. Takipçileriniz sizi o fotoğraflarda görmek ister. Ayrıca gittiğiniz yerlerin özelliklerini detaylı şekilde yazıya dökmelisiniz.

Kendi blogunuzu oluşturmadan, herhangi bir yeri ziyaret etmeden gezi yazısı yazabilirsiniz. Bunun için bir makale sitesine kayıt olmanız gerekiyor. Bu sitenin popüler, güçlü ve rol örnek olması gerekiyor. Çünkü web siteleri böyle ajanslarla çalışmak istiyorlar. Tur şirketleri, kiralama firmaları, kurumlar hem işleyişlerini hem de bulundukları bölgeyi tanıtan yazılara ihtiyaçları bulunuyor. Sürekli olarak sitelerini güncel tutmak istedikleri için özgün ve kaliteli içerikler siparişi veriyorlar.

Yazkazan.net gibi kurumsal bir siteye kayıt olduğunuzda gezi konulu birçok yazı karşınıza gelecektir. Bilgi ve deneyiminizi bu konuda göstererek, size özel yazılar çıkarılmasını sağlayabilirsiniz. Böylece evinizden çıkmadan, herhangi bir maliyet oluşturmadan kazanç sağlamış oluyorsunuz.

Hızlı Yazı Yazarak Para Kazanmak

Ajansların, web sitelerinin aradığı bir yazar olmak istiyorsanız kaleminizin yani klavyenizin hızlı olması gerekiyor. Bazı yazarlar makale yazarlığını klavyede yazı yazarak para kazanmak olarak tabir ediyorlar. Yazınızı elde bile yazmış olsanız

Sonuçta bilgisayar üzerinden onaya göndermeniz gerekiyor.

Makale yazmak kolay ve zevkli bir iş gibi görünebilir. Fakat kendi web sitenizde veya blogunuzda yazmadığınız için belirli kurallara uymak zorundasınız. Kendi blogunuzda süre kısıtlaması, belirli şartlar bulunmuyor. Süreyi de şartları da kendiniz belirliyorsunuz. Fakat ajansa yazdığınızda makalede istenen süre ve talimatlara dikkat etmeniz gerekiyor.

Makale yazarak daha fazla para kazanmak istiyorsanız yazıda hızlanmanız gerekiyor. Bunu da bol bol pratik yaparak sağlayabilirsiniz. İki parmakla 300 kelimelik bir yazıyı 2 saatte yazarsanız, hem makalenin süresini aşmış hem de daha az makale yazmış olursunuz.

Makale sitelerinde her makalenin bir yazım süresi bulunuyor. Örneğin yazkazan.net sitesinde 300 kelimelik bir makalenin yazım süresi 50 dakika, 500 kelimelik bir makalenin yazım süresi 1,5 saat, 1000 kelimelik bir makalenin yazım süresi de 3 saattir. Bu süreye riayet ederek zamanı çok iyi değerlendirmelisiniz. Bu süreler limit sürenizdir. Siz hızlı yazarak daha kısa sürede bitirebilirsiniz. Böylece başka bir makale için fazla zamanınız kalmış olur.

Herhangi bir nedenle makaleyi zamanında bitiremeyebilirsiniz. Süreyi aşmak zorunda kalabilirsiniz. Normal şartlarda makaleyi zamanında bitiremediğinizde yazınız sizden alınıp, başka bir yazara veriliyor. Sizin de harcadığınız emek ve zaman boşa gitmiş oluyor. Yazkazan.net sitesinde böyle bir uygulamayla karşılaşmıyorsunuz. Elinizde olmayan nedenlerden dolayı makale süresini aştığınızda site size ekstra 15 dakika süre veriyor. Burada dikkat etmeniz gereken husus bu ekstra süreyi onaylamanızdır. Onayladığınız sürece ekstra süre sürekli yenileniyor. Siz de emeğiniz boşa gitmeden yazınızı tamamlamış oluyorsunuz.

İnternet Üzerinden Yazı Yazarak Para Kazanmak

İnternetin sosyal ve çalışma hayatında etkin rol oynaması özel ve tüzel kişilerin büyük ilgisini çekiyor. Hayatın her alanında rekabetin arttığı günümüzde interneti etkin kullanan rakiplerinin önüne geçiyor. Bunu sağlamanın en etkili yolu da web sitelerinde özgün ve kaliteli içerikler bulundurmakla geçiyor. Çünkü google başta olmak üzere bütün arama motorları kopya içeriklere izin vermiyor. Bu durumda da internette yani bilgisayardan yazı yazarak para kazanmak önemli hale geliyor.

Arz-talep doğrultusunda birçok kişi ek gelir, meslek olarak bu işi yaparak kazanç sağlıyorlar. Web sitelerinin istekleri doğrultusunda içerikler üreterek gelir sağlıyorlar. İnternette yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız en kısa ve hızlı yol olan bir makale sitesinde başlamanızdır. Kendi sitenizi kurup, iş ilanları ile müşteri arama yolunu seçerseniz uzun bir yola girmiş olursunuz. Kendinizi kabul ettirmeniz, güvenilirliğinizi ispat etmeniz büyük emek ve çaba gerektirecektir.

Sizin yerinize web siteleriyle anlaşan, konu ve ödeme sıkıntısı yaşamayacağınız bir makale sitesiyle anlaşmanız en ideali olacaktır. Makale yazarlığına yeni adım atıyorsanız, içerik üretmede yeterli tecrübeye sahip değilseniz yazkazan.net gibi bir sitede başlamanız en doğrusudur. Eğitim setleriyle, danışman desteğiyle hızlı şekilde gelişmeniz sağlanıyor. Seviyenize uygun yazılarla sağlam ve emin adımlarla kaliteli bir makale yazarı olma yolunda ilerliyorsunuz.

İnternette yazı yazarak para kazanma son dönemin en popüler işlerinden biridir. Öğrencisinden, emeklisine, işsizinden çalışanına kadar herkes bu işi yapabilir. Yazı yazmayı, araştırmayı, özgün içerikler üretmeyi seviyorsanız sektörün güçlü sitelerinden birinde makale yazarı olarak başlayabilirsiniz. Makale yazarı olarak yeterli bilgiye sahip olmasanız bile destek ve yardım görerek gelişim sağlayabiliyorsunuz.

Bu makalenin yararlı olduğunu düşünüyorsanız paylaş butonuna basarak, çevrenizle paylaşabilirsiniz. Aklınıza takılan soru ve düşüncelerinizi yorum olarak atabilirsiniz.

Yazkazan Kayıt Ol

Yorumlar ( 0 )

Yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!

Makaleye Yorum Bırakabilirsiniz

Yazar ekibine katıl, hemen kazanmaya başla!

Kayıt Ol